Kruczek może poprowadzić reprezentację Polski kobiet

Zimowe
Kruczek może poprowadzić reprezentację Polski kobiet
fot. Cyfrasport

Łukasz Kruczek, który ostatnio prowadził kadrę włoskich skoczków, rozgląda się za nową posadą. Wiele wskazuje, że będzie prowadził reprezentację Polski kobiet.

- Po posiedzeniu Zarządu PZN mogę poinformować, że oficjalnie rozważamy zatrudnienie Łukasza Kruczka jako trenera główny kadry kobiet w skokach narciarskich. Nie możemy jeszcze poinformować o ostatecznym rozwiązaniu, bo takie nastąpi na kwietniowym Zarządzie PZN - powiedział sekretarz generalny PZN Jan Winkiel w rozmowie ze sport.onet.pl.

 

Do tej pory selekcjonerem kadry kobiet był Marcin Bachleda.  Podczas ostatnich mistrzostw świata w Seefeld jego podopieczna Kamila Karpiel zajęła 23. miejsce w konkursie indywidualnym. Nasze zawodniczki pokazały się z dobrej strony także w konkursie mieszanym. Karpiel, Kinga Rajda, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zostali sklasyfikowani na 6. pozycji.

 

Kruczek w latach 2008-2016 prowadził reprezentację Polski mężczyzn. W tym czasie Kamil Stoch wywalczył mistrzostwo świata (2013) i dwa złote medale na igrzyskach olimpijskich w Soczi (2014), natomiast reprezentacja Polski dwa brązowe medale MŚ (2013, 2015). Od kwietnia 2016 roku był trenerem kadry Włoch. Tam jego największym sukcesem było doprowadzenie Aleksa Insama do srebra mistrzostw świata juniorów (2017).

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze