Nowak: Pierwsza "20" dla Huberta to jest chwila

Tenis

- Ja jestem zwolenniczką, aby mówić trochę z dystansem. Oczywiście należy cieszyć się z tego sukcesu, doceniać to, bo to jest bardzo duże wydarzenie. Hubert robi niesamowity postęp w każdym elemencie. Dla mnie pierwsza "20" dla Huberta to jest chwila. Też trzeba zaznaczyć, że Hubert nie broni w tym roku bardzo dużej liczby punktów, będąc troszeczkę na innej pozycji od młodszych od siebie - powiedziała Katarzyna Nowak w rozmowie na temat świetnej formy Huberta Hurkacza.

Hurkacz sprawił wielką niespodziankę, eliminując na turnieju w Indian Wells bardziej doświadczonych od siebie zawodników i awansując do ćwierćfinału zmagań.

 

- Zastanawiam się co siedzi w głowie Huberta Hurkacza od samego początku tej imprezy, ponieważ po kolei punktuje. Widzimy charakterystyczne zachowanie przeciwników. Hubert jest spokojny z delikatnym wyrazem twarzy, nie ma tam jakichś emocji negatywnych i tych pozytywnych. Natomiast po drugiej stronie łamiący rakiety Pouille, Nishikori i w środę Shapovalov. Oni wszyscy są wyprowadzani z równowagi przez takiego grzecznego chłopca z Oxfordu - powiedziała Nowak.

 

Dużym atutem Hurkacza jest jego bezkompromisowość i odwaga, co podkreśliła komentatorka Polsatu Sport.

 

- To jest coś, co go bardzo wyróżnia i jest jego olbrzymim atutem. Miałam okazję komentować turniej Masters w Milano pod koniec zeszłego roku oraz w Dubaju mecz z Nishikorim i podkreślałam, że to pozytywne podejście, bez kompleksów, na pełnym luzie - to jest jego ogromny atut, który daje mu przede wszystkim wielką dynamikę, energię, ponieważ nie jest spięty. On na razie jest na takiej fali, że wszystko jest do zdobycia, że nie ma zawodnika, z którym on by nie wygrał. Z resztą od czasu do czasu, bardzo skromnie o tym mówi - zaznaczyła Nowak.

 

Kolejnym rywalem Polaka na amerykańskim korcie będzie wielce utytułowany Roger Federer. Czy Hurkacz jest w stanie zaprezentować się z dobrej strony na tle legendarnego Szwajcara?

 

- Ja cały czas Huberta poznaję. Grał z zawodnikami młodszymi, ale dużo wyżej sklasyfikowanymi od siebie, zagrał dwukrotnie z Nishikorim - zawodnikiem bardzo doświadczonym, starszym, z czołówki i generalnie "nie pęka", po prostu jest taki sam. Teraz wyjdzie Roger. Nikt nie miał jeszcze okazji zobaczyć czy on się spali. Ja pamiętam kiedyś swój występ przeciwko Steffi Graf, kiedy ona rozbijała wszystkich i była na samym szczycie. To była moja idolka i ja się tak spaliłam, byłam tak spięta, że nie mogłam prawie w ogóle zagrać tego co potrafię. Wydaje mi się, że Hubert jest bardziej odporny i myślę, że to Roger zasięga informacji o nim. Trzeba życzyć Hubertowi, aby zagrał swój tenis, aby wyszedł tak jak wychodził na te wszystkie spotkania i wtedy będziemy świadkami znakomitego widowiska - rzekła Nowak.

 

WYNIKI I TERMINARZ ATP INDIAN WELLS

 

Mecz Hurkacz - Federer w piątek. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze