Zieliński o nowym kontrakcie: Na pewno były rozmowy, ale...

Piłka nożna

Niedawno włoskie media informowały, że Piotr Zieliński ma przedłużyć kontrakt z Napoli. Reprezentant Polski postanowił odnieść się do tych spekulacji. - Przed meczem z Salzburgiem nie miałem okazji rozmawiać z agentem. Zostawiam tę sprawę w jego rękach - powiedział.

Bożydar Iwanow: Na pewno lepszy występ niż ten w Neapolu. Trener trochę dał ci odpocząć i było to widoczne szczególnie w pierwszej połowie.

Piotr Zieliński: Pierwsze 45 minut było dobre w moim wykonaniu. W drugiej połowie trochę straciliśmy siły jako zespół. Brakowało jakości w wyprowadzaniu piłki, za dużo graliśmy długim podaniem, przez co mieliśmy problemy. Salzburg kontrolował przebieg spotkania po przerwie i wygrał.

Wiem, że może w zawodowym futbolu to nie powinno mieć miejsca, ale jest pewnie jakieś rozluźnienie, skoro wygraliście pierwsze spotkanie 3:0, a na początku starcia rewanżowego strzeliliście gola.

Trener uczulał nas, byśmy nie kalkulowali. Nawet jeśli strzelilibyśmy pierwszego gola, to mieliśmy grać swoją piłkę i stwarzać kolejne sytuacje. Niestety, było to widoczne w drugiej. Mieliśmy w głowie, że rywal musi strzelić pięć goli, by nas wyeliminować. Szkoda, bo mecz dobrze się nam ułożył. Mogliśmy to lepiej rozegrać. Powinniśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, ale najważniejsze, że mamy awans.

Jak z twoim zdrowiem? Niedługo mecz reprezentacji Polski z Austrią.

Bardzo dużo meczów za mną. Trener dał mi odpocząć w meczu z Sassuolo. Nie wiem, co będzie w weekend, ale musimy być czujni, bo rywale nas gonią. Ja zawsze jestem do dyspozycji szkoleniowca. Myślę, że możemy spodziewać się trudnego spotkania w Austrii. Przeciwnicy zagrają agresywnie i to będzie równie ciężki mecz.

Widziałeś, że Ulmer i Lainer mają zdrowie…

Tak i lubią jeszcze kopać. Szczególnie Lainer, bo z nim grałem na stronie.

Był tutaj twój menadżer, rozmawiał z Aurelio de Laurentiisem. Kontrakt przedłużony?

Przed meczem nie miałem okazji rozmawiać z agentem. Na pewno były rozmowy, ale zostawiam tę sprawę w jego rękach. On wie, jak to ma zrobić. Mam czystą głowę i skupiam się na grze.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze