Cuprum Lubin - Asseco Resovia. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka

W tym meczu faworyt może być tylko jeden. Goście z Rzeszowa. Siatkarze Asseco mają iluzoryczne, ale jednak wciąż istniejące, szanse awansu do pierwszej szóstki PlusLigi i gry o medale. By te szanse przedłużyć muszą wygrać za trzy punkty. Transmisja meczu Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport Extra.

W pierwszym meczu pomiędzy Asseco, a Cuprum górą w hali Podpromie byli siatkarze z Rzeszowa. W grudniu Resovia wciąż jeszcze grała w kratkę, ale największy kryzys z początku sezonu miała już za sobą. Przegrywała mecze z ekipami z czołówki, ale po walce, słabsze drużyny ogrywała. Cuprum do zera w setach do 21, 22, 15, co pokazuje, jak wielka różnica jest między tymi drużynami, jeśli chodzi o potencjał. 
 
Cuprum ostatni mecz wygrało na początku lutego - 3:0 z MKS Będzin, a więc ostatnią drużyną tabeli PlusLigi. Potem Lubin, przedostatnia drużyna zestawienia (6 zwycięstw, 16 porażek), już tylko przegrywał. W ostatniej kolejce 0:3 z Jastrzębskim Węglem. 
 
Resovia pokonała w poprzednim spotkaniu 3:1 Chemika Bydgoszcz, przedłużając swe szanse awansu do szóstki, choć są to szanse naprawdę iluzoryczne. Jak wygląda sytuacja w tabeli pisaliśmy przy okazji ostatniego odcinka magazynu #7Strefa, który można obejrzeć w załączonym wideo. Na papierze sytuacja wygląda tak: 
 
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Cerrad Czarni Radom i PGE Skra Bełchatów to drużyny, które zapewniły już sobie grę w play-offach. W grze o jedno wolne miejsce pozostają jeszcze:
 
6. Aluron Virtu Warta Zawiercie – 37 punktów
7. GKS Katowice – 32 punkty 
8. Asseco Resovia – 32 punkty. 
 
Co musi się wydarzyć, by któraś z tych drużyn zapewniła sobie miejsce w czołowej szóstce fazy zasadniczej, która będzie rywalizować w fazie play-off o medale mistrzostw Polski?
 
Aluron Virtu Warta Zawiercie:
 
– musi zdobyć 1 punkt w dwóch ostatnich meczach, by zapewnić sobie awans bez względu na wyniki innych spotkań.
 
2019-03-17: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn
2019-03-23: Cuprum Lubin – Aluron Virtu Warta Zawiercie
 
GKS Katowice:
 
– musi zdobyć 6 punktów w dwóch ostatnich meczach
– Aluron Virtu Warta bez punktu w dwóch ostatnich meczach
 
2019-03-16: GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 
2019-03-19: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel
 
Asseco Resovia:
 
– musi zdobyć 6 punktów w dwóch ostatnich meczach
– Aluron Virtu Warta bez punktu w dwóch ostatnich meczach
– GKS traci przynajmniej punkt w dwóch ostatnich meczach
 
2019-03-15: Cuprum Lubin – Asseco Resovia 
2019-03-19: Asseco Resovia – Cerrad Czarni Radom.
 
– Wydaje mi się, że Dawid Kubacki miał większe szanse z 27. miejsca awansować na pierwsze i wywalczyć tytuł mistrza świata. Zawiercie nie wypuści szansy bycia w szóstce – ocenił sytuację drużyn z Katowic i Rzeszowa trener Jacek Nawrocki we wspomnianym odcinku #7Strefy
 
By zatem przedłużyć swoje szanse gry w szóstce, być może tylko do niedzieli, czyli do meczu Aluron Virtu Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn, rzeszowianie muszą w piątek w Lubinie wygrać za trzy punkty, najlepiej 3:0. Czy są w stanie to zrobić?
 
Transmisja meczu Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów od godz. 17.30 w Polsacie Sport Extra 
B, RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie