LSK: ŁKS wrócił z dalekiej podróży i pokonał Chemika w hicie kolejki

ŁKS Commercecon Łódź przegrywał już 0:2 z Chemikiem Police, lecz zdołał odwrócić losy hitowego starcia kolejki i wygrać po tie-breaku (28:30, 14:25, 25:15, 25:18, 15:10). Kluczowym momentem spotkania było pojawienie się na boisku drugiej rozgrywającej łódzkiej ekipy Marty Wójcik. Właśnie ona została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Było to starcie lidera z trzecią ekipą rozgrywek. Można było więc spodziewać się wielkiego widowiska. Pierwszy set był zgodny z oczekiwaniami. Mimo, że początek należał do Chemika (3:0) łodzianki szybko odrobiły straty, a w pewnym momencie nawet prowadziły (17:14). Wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo, lecz w końcówce, mimo prowadzenia 23:20, pozwoliły mistrzyniom Polski dojść do głosu i ostatecznie wygrać 30:28.

W drugim secie policzanki były wyraźnie lepsze. Szybko wypracowały sobie wysoką przewagę, którą sukcesywnie powiększały. Podopiecznie Marcelo Abondanzy wygrały aż 25:14.

Tzecia odsłona rozpoczęła się od dobrej zagrywki Regiane Bidias. Policzanki szybko "zdjęły" groźnie serwującą Brazylijkę z pola serwisowego po bardzo dobrym ataku Igi Chojnackiej. Gospodynie zdołały wyjść na dwupunktowe prowadzenie dzięki bardzo dobrej grze w bloku i na zagrywce Klaudii Alagierskiej. Sytuacja ta nie spodobała się szkoleniowcowi Chemika, więc poprosił o przerwę. Niewiele to jednak dało. Przy stanie 16:15 dla ŁKS na zagrywce pojawiła się świeżo wprowadzona na boisko Marta Wójcik. Rozgrywająca łódzkiej ekipy dała wiele nie tylko w tym elemencie, ale także odmieniła obraz gry bardzo ciekawie rozrzucając piłki. Od tego momentu przyjezdne nie były w stanie ruszyć z miejsca i przegrały 15:25.

Wyraźne zwycięstwo i kapitalny finisz dodały skrzydeł podopiecznym Michała Maska. W czwartym secie rozpoczęły od prowadzenia 8:1! W środkowej fazie seta siatkarki Chemika próbowały odrobić straty, lecz nie były w stanie zniwelować tak wysokiej przewagi i przegrały 18:25, więc zwycięzcę musiał wyłonić tie-break.

W nim na początku nawiązała się wyrównana walka. W późniejszej fazie seta łodzianki zdominowały grę i po chwili mogły cieszyć się z upragnionego zwycięstwa z mistrzem Polski.

ŁKS Commercecon Łódź - Chemik Police 3:2 (28:30, 14:25, 25:15, 25:18, 15:10)

ŁKS: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Krystyna Strasz (L) oraz Daria Szczyrba, Agata Wawrzyńczyk, Marta Wójcik, Anna Korabiec (L)

Chemik: Martyna Grajber, Iga Chojnacka, Sania Gamma, Bianka Busa, Agnieszka Bednarek-Kasza, Sladjana Mirkovc, Aleksandra Krzos (L) oraz Justyna Łukasik, Marlena Pleśnierowicz, Natalia Mędrzyk

MVP: Marta Wójcik