Podopieczni trenera Piotra Gruszki, by zachować szansę na awans, musieli wywalczyć komplet punktów w dwóch ostatnich meczach. Już po trzech setach starcia z liderem rozgrywek stało się jasne, że nie spełnią tego warunku. W piątek z walki o play-offy wypisała się ostatecznie Asseco Resovia, która przegrała 0:3 z Cuprum Lubin.

 

W tej sytuacji o medale mistrzostw Polski w sezonie 2018/19 powalczą w play-offach: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Cerrad Czarni Radom, PGE Skra Bełchatów oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie.

 

Ostatnią nierozstrzygniętą kwestią sezonu zasadniczego jest rywalizacja o drugie – dające bezpośredni awans do półfinałów – miejsce  w tabeli. Zdecydowanie bliżej osiągnięcia tego celu są siatkarze ONICO Warszawa, którzy na dwie kolejki przed końcem mają cztery punkty przewagi nad Jastrzębskim Węglem. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w niedzielę 17 marca na Torwarze (godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport). Przetasowania mogą też jeszcze nastąpić wśród drużyn zajmujących miejsca 4–6.