W kadrze powołanej przez Franco Fodę znalazło się w sumie trzynastu piłkarzy z Bundesligi. - Austria to silny rywal. Wielu zawodników znam z boisk Bundesligi. Czeka nas ciężki bój - powiedział Kamiński, który występuje w Fortunie Duesseldorf.

 

Drużyna Polaka zajmuje 12. miejsce w tabeli. Co ważne, Kamiński ma pewne miejsce w podstawowej jedenastce. Na ten moment, rozegrał 22 spotkania w Bundeslidze. - Na pewno moja dyspozycja jest lepsza. W klubie gram cały czas i zbieram minuty. Czasem wyniki są lepsze, czasem gorsze, ale najważniejsze, żeby grać - zauważył.

 

W reprezentacji Polski czeka go zacięta rywalizacja o miejsce w składzie, między innymi z Kamilem Glikiem czy Michałem Pazdanem. Jak ocenia swoje szanse? - Trudno powiedzieć. Wśród powołanych jest kilku środkowych obrońców. Na pewno będzie duża rywalizacja. To jest dobre. Trener będzie miał z kogo wybierać - ocenił Kamiński.

 

Mecz Austria - Polska odbędzie się w czwartek. Transmisja w Polsacie Sport od godz. 20:35. Początek studia o godz. 18:00.

 

WYNIKI I TERMINARZ EL. EURO 2020