Sieci rybackie na siatkarskich boiskach? To pomoże środowisku

Siatkówka
Sieci rybackie na siatkarskich boiskach? To pomoże środowisku
fot. PAP

Siatkarska rodzina chce pomóc środowisku. Światowa Federacja Piłki Siatkówkej (FIVB) potwierdziła, że w życie wszedł projekt "Good Net", w ramach którego siatki do gry będą produkowane z... przetworzonych porzuconych sieci rybackich.

Co roku w ocenach znajduje się około 640 tysięcy ton sprzętu rybackiego, który stanowi ogromne zagrożenie dla życia zwierząt wodnych. W odpowiedzi na zanieczyszczanie środowiska powstał program "Good Net". To wspólna inicjatywa organu zarządzającego i grupy ochrony środowiska morskiego Ghost Fishing Foundation.

 

- Jest tak wiele sieci, które wyrządzają tak wiele szkód poza zasięgiem wzroku - powiedział trzykrotny medalista olimpijski, Brazylijczyk Giba. - Siatka to centrum naszej gry, dająca nam radość - dodał.

 

Projekt po raz pierwszy został wcielony życie w weekend na plaży w Copacabanie, czyli w miejscu, w którym rozgrywane były mecze igrzysk olimpijskich 2016 w siatkówce plażowej.

 

Sieci rybackie są masowo wyrzucane lub porzucane. Co roku wzdłuż zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych wyławiane jest około 70 dużych, zaplątanych wielorybów. Twórcy projektu mają nadzieję, że będzie on rozpowszechniany przez Światową Federację Piłki Siatkowej szczególnie przy okazji turniejów rangi światowej na plaży.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze