LSK: DPD Legionovia wygrała z BKS Profi Credit

W spotkaniu 22. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet DPD Legionovia Legionowo wygrała z BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1. Gospodynie zagrały dobre spotkanie, pokonały wyżej notowane rywalki i zapewniły sobie 10. miejsce w tabeli rundy zasadniczej.

W pierwszym secie oglądaliśmy wyrównaną walkę, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Kluczowa dla losów tej partii okazała się seria czterech wygranych przez gospodynie piłek od stanu 20:19. Dobre zagrywki Eweliny Polak i skuteczna gra Alicji Wójcik dały Legionovii znaczącą przewagę (24:19), i choć rywalki obroniły się w dwóch kolejnych akcjach, zepsuta zagrywka w kolejnej zamknęła tę partię (25:21).

Druga odsłona również miała początkowo wyrównany przebieg. Tym razem gospodynie zaczęły budować przewagę od stanu 17:16, a pomogły im błędy własne rywalek oraz dobre zagrywki Małgorzaty Jasek. Seria wygranych piłek dała im przewagę 22:16 i spokojną końcówkę. Skuteczny atak Jasek ustalił wynik na 25:19.

W trzeciej partii inicjatywa przeszła na stronę siatkarek BKS (4:8, 11:16). W końcówce gospodynie ruszyły do odrabiania strat, złapały punktowy kontakt z rywalkami (20:21) i miały w górze piłki na wyrównanie, ale nie wykorzystały swoich szans. Emilia Mucha zamknęła tego seta skutecznym atakiem (23:25).

Czwarta odsłona również miała wyrównany przebieg, a rozstrzygnęła ją rywalizacja na przewagi. W końcówce w szeregach obu drużyn sporo było nerwowości, gospodynie miały piłkę meczową po ataku blok-aut Magdaleny Damaske przy stanie 24:22, ale rywalki odrobiły straty. Wojnę nerwów wygrały jednak siatkarki z Legionowa, a mecz skończył as serwisowy powracającej po długiej przerwie Damaske (26:24).

Najwięcej punktów: Małgorzata Jasek (21), Zuzanna Górecka (12) – Legionovia;  Emilia Mucha (17), Nina Herelova (14), Katarzyna Konieczna (13), Kornelia Moskwa (12), Olivia Różański (11) – BKS. Gospodynie nieco gorzej od rywalek punktowały w ataku (53–57) i bloku (9–11), ale popełniły znacznie mniej błędów własnych (14–30). MVP: Małgorzata Jasek.

DPD Legionovia Legionowo – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 26:24)

DPD Legionovia: Zuzanna Górecka, Małgorzata Jasek, Beata Olenderek, Ewelina Polak, Małgorzata Skorupa, Alicja Wójcik – Adriana Adamek (libero) oraz Agnieszka Adamek (libero), Magdalena Damaske, Krystyna Kicka.
BKS Profi Credit: Nina Herelova, Katarzyna Konieczna, Kornelia Moskwa, Emilia Mucha, Julia Nowicka, Olivia Różański – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Magda Jagodzińska, Marta Krajewska, Martyna Świrad.