Liga Mistrzów: Zenit Kazań – Trefl Gdańsk. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka
Liga Mistrzów: Zenit Kazań – Trefl Gdańsk. Relacja i wynik na żywo
fot. Cyfrasport

Czas na rewanżowe mecze ćwierćfinałów Ligi Mistrzów siatkarzy. W Kazaniu miejscowy Zenit zmierzy się z Treflem Gdańsk. Pierwsze starcie, rozegrane w minioną środę w Ergo Arenie, zakończyło się zwycięstwem mistrzów Rosji 3:2. Relacja na żywo z meczu Zenit Kazań – Trefl Gdańsk na Polsatsport.pl od godziny 17.00.

Pierwszy mecz obu ekip był niezwykle zacięty i miał emocjonujący przebieg. Gdańszczanie byli blisko sprawienia sensacji, ale ostatecznie przegrali 2:3 (13:15 w tie-breaku). W tej sytuacji awans do półfinału da siatkarzom Trefla zwycięstwo 3:0 lub 3:1; w przypadku wyniku 3:2 dla ekipy z PlusLigi, zostanie rozegrany tzw. złoty set (do 15 punktów). Zwycięstwo gospodarzy w dowolnym stosunku da im awans.

– W Kazaniu na pewno będzie nam się grało trudniej niż przed własną publicznością, ale pojechaliśmy tam z podniesioną głową i zobaczymy, co pokaże Zenit. Mam nadzieję, że zagramy tak dobrze jak w środę, ale zdajemy sobie sprawę, że rywale od pierwszej piłki mogą postawić nam bardzo trudne warunki. Z drugiej strony to na naszych rywalach ciąży większa presja, a my już pokazaliśmy, że można z nimi grać wyrównany mecz, a momentami nawet lepiej. Ponownie chcemy dowieść tego we wtorek – powiedział atakujący Trefla Maciej Muzaj.

Siatkarze Trefla, po wyjazdowym meczu ligowym z Cerrad Czarnymi Radom, wrócili do Gdańska w nocy; już kilka godzin później, w niedzielę przed południem ruszyli w długą podróż do stolicy Tatarstanu. Najpierw udali się autobusem do Kaliningradu, skąd samolotem – z przesiadką w Petersburgu – polecieli do Kazania. Wyprawa na mecz Ligi Mistrzów trwała ok. 15 godzin. Czy mimo tego Trefl zdoła sprawić sensację?

Relacja na żywo z meczu Zenit Kazań – Trefl Gdańsk na Polsatsport.pl od godziny 17.00.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie