Wiecznie młody Jagr znów strzela gole w Czechach

Zimowe
Wiecznie młody Jagr znów strzela gole w Czechach
fot. PAP/CTK

Słynny hokeista Jaromir Jagr strzelił pierwszego od 29 lat gola w play off czeskiej ligi, przyczyniając się do zwycięstwa HC Kladno nad Jihlavą 5:1. Stawką rywalizacji jest awans do ekstraligi. "Rycerze" z Kladna prowadzą w play off 2-1.

47-letni Jagr jest wychowankiem, a obecnie także właścicielem klubu z Kladna. Zanim wyjechał za ocean, by zrobić wielką karierę w NHL, grał właśnie w Kladnie i ostatnie dwie bramki w krajowej lidze zdobył 12 marca 1990 roku w przegranym 4:5 spotkaniu z drużyną z Litvinova.

 

Czech to jeden z najsłynniejszych zawodników w NHL, trzeci strzelec w historii (766 goli) i drugi w klasyfikacji kanadyjskiej (1921 pkt), do której liczą się bramki i asysty. Więcej uzyskał tylko legendarny Wayne Gretzky.

 

Jagr rozpoczął sezon 2017/18 w barwach Calgary Flames, ale ostatni raz w NHL wyjechał na lód 31 grudnia 2017 roku. Potem trapiły go kontuzje, miał problemy z pachwiną i kolanem. Wypadł z pierwszego składu, a żaden inny klub NHL nie był nim zainteresowany.

 

W styczniu 2018 roku Jagr powrócił do Kladna i od tej pory rozegrał w swoim macierzystym klubie 20 meczów. We wtorek zdobył swoją drugą bramkę. Pierwszą uzyskał w sezonie zasadniczym 2018/19 Chance Ligi.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA CHANCE LIGI

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie