ATP w Miami: Dramatyczne sceny na korcie! Tenisista upadł i miał konwulsje (WIDEO)

Do mrożących krew w żyłach scen doszło podczas meczu pierwszej rundy turnieju ATP w Miami. Dziewiętnastoletni Nicola Kuhn padł z wyczerpania na kort w trzecim secie meczu z Mischą Zverevem, a jego ciałem wstrząsnęły konwulsje. Zawodnikowi została udzielona pomoc i w towarzystwie lekarza opuścił plac gry.

Początkowo wszystko układało się po myśli dziewiętnastoletniego Kuhna. Pierwszego seta wygrał on wynikiem 6:2 i wydawało się, że występujący z "dziką kartą" Hiszpan pokona Zvereva. W drugiej partii zaczął jednak tracić siły i w rezultacie przegrał ją w tie-breaku, po drodze nie wykorzystując aż ośmiu piłek meczowych! Trzeci set zaczął się po jego myśli - już w trzecim gemie przełamał Niemca i wyszedł na prowadzenie 2:1. W następnym gemie stało się jednak coś, czego nikt się nie spodziewał. Przy stanie 30:40 Kuhn zaserwował, odbił piłkę z forehandu, a następnie osunął się na ziemię z wyczerpania.

Po chwili jego ciałem wstrząsnęły konwulsje, a zawodnikowi została udzielona pomoc. Dopiero po kilku minutach zdołał się podnieść, a następnie opuścić kort w towarzystwie fizjoterapeuty. Kuhn był załamany całą sytuacją - podczas opuszczania placu boju jego oczy były pełne od łez.

Mecz zakończył się kreczem na korzyść Zvereva, dla którego było to pierwsze zwycięstwo od sierpnia zeszłego roku, kiedy zwyciężył nad Damirem Džumhurem podczas turnieju ATP w Cincinnati. W międzyczasie poniósł aż jedenaście porażek.

Kuhn jest uważany za jeden z największym talentów młodego pokolenia tenisistów. W 2017 roku wystąpił w finale singla juniorskiego French Open, a podczas tego samego turnieju sięgnął po tytuł w deblu. Urodził się w 2000 roku w Innsbrucku, jego matka jest Rosjanką, a tata Niemcem, wobec czego walkę o niego toczyło kilka federacji. Ostatecznie zdecydował się reprezentować Hiszpanię. Na co dzień mieszka w miejscowości Torrevieja, a jego trenerem jest Ivan Navarro.