El. Euro 2020: Holandia rozbiła Białoruś. Dwa gole i dwie asysty Depaya

Memphis Depay poprowadził Holandię do efektownego zwycięstwa nad Białorusią 4:0. 25-latek strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Dzięki temu stał się pierwszym piłkarzem Oranje, mającym swój udział przy czterech golach w jednym meczu od 2 września 2011 roku.

Mecz nie mógł się lepiej ułożyć dla gospodarzy. Już w 1. minucie na listę strzelców wpisał się Memphis Depay, wykorzystując fatalne podanie Ihara Szytau do bramkarza i posyłając piłkę do siatki z ostrego kąta. Dwadzieścia minut później było już 2:0. Tym razem gola strzelił Georginio Wijnaldum, natomiast piękną asystą piętą popisał się Depay.

Po zmianie stron Wijnaldum wywalczył "jedenastkę", którą na gola zamienił Depay. W 86. minucie ten drugi zaliczył kolejną asystę, tym razem przy trafieniu Virgila Van Dijka. W tym momencie Holendrzy grali w dziesiątkę... O ogromnym pechu mógł mówić Kenny Tete, który tuż po wejściu na boisko nabawił się kontuzji.

Holandia – Białoruś 4:0 (2:0)

Bramki: Depay 1, 55 (k), Wijnaldum 21, Van Dijk 86

Holandia: Jasper Cillessen – Denzel Dumfries (68. Kenny Tete), Matthijs de Ligt, Virgil Van Dijk, Daley Blind – Georginio Wijnaldum, Marten de Roon (46. Davy Propper), Frenkie de Jong – Steven Bergwijn, Memphis Depay, Ryan Babel (59. Quincy Promes)

Białoruś: Andrej Harbunou – Ihar Szytau, Alaksandr Martynowicz, Michaił Siwakou, Dzianis Palakou – Jury Kawaliow (79. Pawieł Sawicki), Iwan Majeuski, Stanisłau Drahun (86. Dzyains Laptsew), Ihar Stasiewicz – Anton Puciła – Mikałaj Sihniewicz (63. Anton Saroka)

Żółte kartki: De Roon – Drahun, Puciła