El. Euro 2020: Niespodzianka w nowej stolicy! Kazachstan rozbił Szkocję (WIDEO)

Na rozpoczęcie eliminacji Euro 2020 doszło do niespodzianki w grupie I! Przed meczem szanse Kazachstanu i Szkocji oceniano podobnie z małym wskazaniem na Brytyjczyków, jednak gospodarze zagrali koncertowo i rozbili rywali aż 3:0!

Do starcia Kazachstanu ze Szkocją doszło w Nursułtanie, chociaż wielu kibiców dużo lepiej kojarzy nazwę Astana. Zgodnie z decyzją parlamentu dziewiątego pod względem powierzchni państwa świata nazwę stolicy zmieniono, by uczcić byłego już prezydenta Kazachstanu, Nursułtana Nazarbajewa.

Kazachowie niespodziewanie rozpoczęli eliminacje od wysokiego zwycięstwa. Wyspiarze zostali zaskoczeni na samym początku. Już w szóstej minucie wynik otworzył Yuri Pertsukh, a kilka chwil później było 2:0 po trafieniu Yana Vorogovskiy'ego. Najpiękniejszym elementem zdobytych bramek były fenomenalne asysty Alexandra Merkela i Islambeka Kuata.

Ku zdziwieniu wszystkich, Szkoci nie podjęli walki. W drugiej połowie wynik strzałem głową ustalił Baktiyor Zainutdinov i to gospodarze mogli cieszyć się z efektownego zwycięstwa.

Kazachstan - Szkocja 3:0 (2:0)
Bramki: Pertsukh 6, Vorogovskiy 10, Zainutdinov 51

Kazachstan: Dmytro Nepohodov - Sergei Maliy, Evgeni Postnikov, Temirlan Yerlanov - Yan Vorogovskiy, Islambek Kuat, Yuriy Pertsukh, Alexander Merkel, Gafurzhan Suyumbayev - Baktiyor Zainutdinov (84. Serikzan Muzhikov), Roman Murtazayev (68. Bauyrzhan Turysbek)

Szkocja: Scott Bain - Liam Palmer, David Bates, Scott McKenna, Graeme Shinnie - John McGinn (70. Scott McTominay), Callum McGregor, Stuart Armstrong - James Forrest, Oliver Burke, Oliver McBurnie (61. Johnny Russell)

Żółte kartki: Merkel