Polski Związek Kolarski przesunął termin zjazdu delegatów

Inne
Polski Związek Kolarski przesunął termin zjazdu delegatów
fot. PAP

Nie w najbliższą sobotę, a 23 kwietnia odbędzie się zjazd delegatów Polskiego Związku Kolarskiego. O zmianie terminu poinformował PZKol w czwartek na swojej stronie internetowej. – Potwierdzam, że zjazd odbędzie się za miesiąc – powiedział prezes PZKol Janusz Pożak.

Zjazd w Pruszkowie będzie miał charakter sprawozdawczo-wyborczy. Delegaci uzupełnią m.in. skład zarządu. W grudniu 2017 roku poprzedni zjazd wybrał do tego gremium ośmiu działaczy - wszystkich z rekomendacji ówczesnego prezesa PZKol Dariusza Banaszka. W ubiegłym roku rezygnacje złożyło jednak czworo z nich, w tym wiceprezes PZKol Katarzyna Dzięcioł-Biełowieżec.
 
Od dłuższego czasu PZKol jest poważnie zadłużony, pozbawiony stałych sponsorów, a w jego wizerunek uderzyła afera obyczajowa. Niedawne mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie doszły do skutku tylko dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz sponsorów.
 
Domniemany bohater afery obyczajowej, Andrzej P., były trener kadry w kolarstwie górskim i były dyrektor sportowy w PZKol, został zatrzymany przez policję 29 października ubiegłego roku. Sąd zgodził się na jego aresztowanie na okres trzech miesięcy, a pod koniec stycznia przedłużył areszt o kolejne trzy miesiące.
 
Andrzej P. jest podejrzany o trzy gwałty i jedną próbę gwałtu, za co grozi kara pozbawienia wolności od dwóch do 12 lat.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie