Remisowy sparing Wisły Kraków z Odrą Opole

Wykorzystując przerwę w ekstraklasie na mecze reprezentacji piłkarze Wisły Kraków zmierzyli się w Opolu w sparingu z pierwszoligową Odrą. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gospodarze prowadzenie objęli w 8. minucie po strzale Ivana Martina. Wyrównał w 42. minucie Paweł Brożek wykorzystując rzut karny.

Trener Wisły Maciej Stolarczyk dał szansę pokazania się głównie zawodnikom rezerwowym. Ponadto okazję sprawdzenia swojej dyspozycji mieli Brożek i Rafał Boguski, którzy wrócili do zdrowia pod długotrwałych kontuzjach.

Wisła w pierwszej połowie przetestowała także Tobiasza Weinzettela. Ten 22-letni bramkarz ostatnie pięć lat spędził w Odrze, jesienią zagrał w siedmiu ligowych meczach, ale 28 lutego rozwiązał kontrakt z opolskim klubem. "Biała Gwiazda" poszukuje bramkarza bez przynależności klubowej, z którym mogłaby podpisać kontrakt, gdyż Michał Buchalik w niedzielnym spotkaniu z Cracovią doznał poważnej kontuzji mięśniowej i czeka go trzymiesięczna przerwa w treningach. Obecnie Wisła ma w swojej kadrze tylko dwóch bramkarzy – Mateusza Lisa i 17-letniego Kamila Brodę, który na co dzień występuje w zespole Centralnej Ligi Juniorów.

Wisła po 26 kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli ekstraklasy i ma na koncie 38 punktów. W następnej kolejce zmierzy się na swoim stadionie z Legią Warszawa. Odra w pierwszej lidze jest jedenasta, a jej mecz z najbliższej kolejki z Chrobrym Głogów został przełożony na 3 kwietnia.