Sordyl: Współpraca z Olivą układa się bardzo dobrze

Siatkówka

Mariusz Sordyl trenerem siatkarzy Fenerbahce Stambuł został pod koniec listopada, a ostatnio, po kilku miesiącach pracy, wywalczył z tą drużyną pierwsze trofeum – Puchar Turcji. – Bardzo się z tego cieszę, że zespół pokazał ogromny charakter i ogromną wytrzymałość psychiczną – powiedział polski trener w telefonicznej rozmowie z magazynem #7strefa.

– Ostatni weekend był bardzo magiczny dla naszej drużyny. Od początku, od kiedy rozpocząłem pracę w Fenerbahce, głównym celem było budowanie pewności poszczególnych zawodników, budowanie większego zrozumienia w zespole. To nam się udawało. Szliśmy małymi kroczkami, ale najważniejszy moment miał przyjść w czasie, kiedy będzie Puchar Turcji i kiedy będą się rozpoczynać play-offy. Bardzo się cieszę, że udało się tę wiarę w swoje możliwości zbudować – stwierdził trener Sordyl.

W finale Pucharu Turcji Fenerbahce Stambuł wygrało z Galatasaray 3:2. Wcześniej był półfinałowy triumf 3:1 w starciu z Halkbankiem Ankara. Podopieczni polskiego szkoleniowca ograli więc czołowe tureckie ekipy.

– To był dla nas bardzo trudny turniej, mieliśmy ciężką ścieżkę. Graliśmy z trzema aktualnie najlepszymi drużynami w Turcji i musieliśmy te zespoły pokonać. Większość setów kończyła się dwupunktową przewagą. Tu nie było przypadku, my wygraliśmy bardzo dużo takich setów. Bardzo się z tego cieszę, że zespół pokazał ogromny charakter i ogromną wytrzymałość psychiczną. Od początku powtarzałem drużynie, że linia dzieląca nas od najlepszych jest bardzo cienka – dodał trener.

Bohaterem finału był Salvador Hidalgo Oliva. Były siatkarz Jastrzębskiego Węgla trafił do Fenerbahce w styczniu. Szybko zaaklimatyzował się w Turcji. W finale Pucharu zdobył dla swej drużyny 31 punktów i otrzymał nagrodę MVP. Jak polskiemu trenerowi układa się współpraca z byłą gwiazdą PlusLigi?

– Od momentu, kiedy się pojawił, bardzo dobrze nam się współpracuje – powiedział Sordyl.

Cała rozmowa z trenerem Mariuszem Sordylem w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie