Bułgarzy i Czarnogórcy trafili do trudnej grupy z Anglią, Czechami i Kosowem. Wydaje się, że zdecydowanym faworytem są "Synowie Albionu", więc pozostaje kwestia drugiego miejsca, które również daje awans na Euro 2020. 

 

Bardzo przeciętna pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Po przerwie tempo gry było znacznie szybsze. W 50. minucie Czarnogóra wyszła na prowadzenie za sprawą Mugosy. Bułgarzy rozkręcali się z minuty na minutę. Na około dziesięć minut przed końcem meczu doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji.

 

Vladimir Jovovic faulował jednego z Bułgarów, ale poza polem karnym. Arbiter widział to jednak inaczej i wskazał na wapno. "Jedenastkę" pewnie wykonał Nedelew. Więcej bramek już nie oglądaliśmy.

 

Bułgaria - Czarnogóra 1:1 (0:0)

Bramki: Nedelew 83 (k) - Mugosa 50

 

Bułgaria: Nikołaj Michajłow - Strahil Popow, Wasyl Bożykow, Nikołaj Bodurow, Piotr Zanew - Georgi Kostadinow, Iwajło Czoczew (69. Simeon Sławczew) - Galin Iwanow (51. Stanisław Kostow), Todor Nedelew, Spas Delew - Iwelin Popow

 

Czarnogóra: Danijel Petkovic - Adam Marusic, Marko Simic, Zarko Tomasevic, Filip Stojkovic - Mirko Ivanic, Nikola Vukcevic - Marko Jankovic (64. Alekasandar Boljevic), Stefan Mugosa, Marko Vesovic - Fatos Beqiraj

 

Żółta kartka:  I. Popov, Czoczew - Beqiraj, Simic, Jovovic, Boljevic

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020