El. Euro 2020: Szczęsny stanął na wysokości zadania. Zobaczcie jego interwencje w meczu z Austrią (WIDEO)

Wojciech Szczęsny był jednym z najjaśniejszych punktów reprezentacji Polski w meczu z Austrią (1:0). W spotkaniu rozgrywanym w Wiedniu, bramkarz Juventusu w kluczowych momentach stanął na wysokości zadania. Na samym początku oraz w doliczonym czasie gry zatrzymał silne i bardzo groźne strzały austriackich zawodników.

Dzień przed czwartkowym starciem na stadionie Ernsta Happela w stolicy Austrii, Jerzy Brzęczek oficjalnie ogłosił, że pierwszym bramkarzem Biało-Czerwonych będzie w najbliższych meczach Szczęsny. Tym samym golkiper mistrzów Włoch posadził na ławce rezerwowych bardziej doświadczonego Łukasza Fabiańskiego oraz jego imiennika Łukasza Skorupskiego.

Blisko 29-letni Szczęsny, który w drużynie narodowej rozgrywał swój 41. mecz, pierwszą interwencją popisał się już w 8. minucie. Uderzenie Marcela Sabitzera było bardzo groźne, ale nasz bramkarz dobrze odbił strzał do boku. Poza tym prawidłowo reagował przy długich podaniach rywali, a także pewnie wyłapywał dośrodkowania.

Po przerwie następna Gianluigiego Buffona między słupkami bramki "Starej Damy", kontynuował dobrą grę. Zwłaszcza w końcówce popisał się ważnymi interwencjami. Ponadto wybiegając poza pole karne, zachował zimną krew i w porę zażegnał niebezpieczeństwo wybijając piłkę poza boisko. Najbardziej spektakularna była jednak obrona strzału z dystansu Davida Alaby w 93. minucie. - Ależ pofrunął teraz Wojtek - zachwycał się komentujący mecz Austria - Polska, Mateusz Borek.

Parady Wojciecha Szczęsnego do obejrzenia w załączonym materiale wideo.