PlusLiga: Trefl Gdańsk – MKS Będzin. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkarze Trefla Gdańsk w ćwierćfinale Ligi Mistrzów napędzili stracha samemu Zenitowi Kazań. Na parkietach PlusLigi w obecnym sezonie aż tak groźni nie są. W kończącym fazę zasadniczą starciu z outsiderem z Będzina będą jednak zdecydowanym faworytem. Transmisja meczu Trefl Gdańsk – MKS Będzin w Polsacie Sport Extra w sobotę od godziny 17.30.

W miniony wtorek o siatkarzach Trefla Gdańsk było głośno w całej Europie. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego przerwali serię 30. zwycięstw wielkiego Zenita, wygrywając w Kazaniu 3:2. Niestety, to zwycięstwo nie wystarczyło do awansu do półfinału. W decydującym "złotym secie" triumfatorzy Ligi Mistrzów z czterech ostatnich sezonów wygrali 15:12...

W ostatnim meczu fazy zasadniczej PlusLigi ekipę z Gdańska czeka dużo łatwiejsze zadanie. W Hali 100-lecia Sopotu podejmą najgorszą drużynę obecnego sezonu – MKS Będzin. Zwycięstwo pozwoli Treflowi przeskoczyć w tabeli Indykpol AZS Olsztyn i uzyskać przewagę własnej hali (pierwszy i trzeci mecz) w rywalizacji do dwóch zwycięstw o dziewiąte miejsce.

Dla siatkarzy MKS będzie to ostatnie spotkanie fatalnego sezonu. Drużyna odstawała od reszty stawki, a bilans 1 zwycięstwo – 24 porażki mówi sam za siebie. Drużynę przed spadkiem z ekstraklasy uratowało wycofanie z rozgrywek Stoczni Szczecin. W Będzinie myślą już raczej o przyszłym sezonie, w którym wzmocnioną kadrowo drużynę obejmie trener Jakub Bednaruk.

Transmisja meczu Trefl Gdańsk – MKS Będzin w Polsacie Sport Extra w sobotę od godziny 17.30.