PŚ w snowboardzie: Ledecka z kolejnym trofeum

Czwarty raz z rzędu Czeszka Ester Ledecka triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w snowboardzie w zmaganiach równoległych. W Winterbergu zajęła piąte miejsce w slalomie, a wygrała Szwajcarka Patrizia Kummer. Na ósmej pozycji uplasowała się Aleksandra Król.

Kummer wyprzedziła Niemkę Selinę Joerg, swoją rodaczkę Ladinę Jenny, Austriaczkę Danielę Ulbing i Ledecką. Król była ósma, a Weronika Biela 35.

W klasyfikacji końcowej PŚ, uwzględniającej slalomy równoległe i slalomy giganty równoległe, Ledecka zgromadziła 5900 pkt. Za nią uplasowały się Joerg - 5619,70 i Austriaczka Sabine Schoeffmann - 5250. Król zajęła 11. miejsce - 3050.

Wśród mężczyzn w Winterbergu zwyciężył Austriak Lukas Mathies. Michał Nowaczyk był 27., a zawodów nie ukończył Oskar Kwiatkowski.

W klasyfikacji końcowej najlepszy był Rosjanin Andriej Sobolew - 4625 pkt. Z Polaków najwyżej Kwiatkowski - 27. (1114,10).