El. EURO 2020: Czarnogóra - Anglia. Relacja i wynik na żywo

Anglia rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy 2020 od mocnego uderzenia. Podopieczni Garetha Southgate'a pokonali w piątek Czechów aż 5:0 i będą chcieli podtrzymać dobrą passę. Czarnogórcy zdołali wywieźć punkt z Sofii, gdzie zremisowali z Bułgarią (1:1). Relacja i wynik na żywo z meczu Czarnogóra - Anglia na Polsatsport.pl.

Niewiele zabrakło, żeby piłkarze trenera Ljubisa Tumbakovicia mogli cieszyć się z wyjazdowego zwycięstwa w swoim pierwszym meczu do EURO 2020 w grupie A. Gola otwierającego wynik zdobył w 50. minucie Stefan Mugosa, ale osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Todor Nedelew, który wykorzystał rzut karny. Dla drużyny z Bałkanów był to już trzeci mecz z rzędu bez wygranej. W ekipie Czarnogóry na mecz z Anglią zabraknie największej gwiazdy zespołu - Stevana Jovetica.

Piłkarze "Trzech Lwów" kontynuują świetną serię. Po wygranych z Hiszpanią (3:2) i Chorwacją (2:1) w Lidze Narodów przyszło okazałe zwycięstwo z reprezentacją Czech. Duży udział w zwycięstwie miał Raheem Sterling, który zdobył hat-tricka. Dla "Synów Albionu" poniedziałkowe starcie nie będzie łatwą przeprawą. W eliminacjach na wielkie imprezy Anglicy konfrontowali się z Czarnogórą czterokrotnie i tylko raz udało im się pokonać rywali. Pozostałe trzy spotkania kończyły się remisami. Co więcej, w obozie Anglii jest długa lista kontuzji. W składzie na mecz z Czarnogórą nie znaleźli się bowiem: Marcus Rashford, Eric Dier, Luke Shaw, Ruben Loftus-Cheek, Trent Alexander-Arnold, John Stones i Fabian Delph.

WYNIKI I TABELE EURO 2020

Relacja i wynik na żywo z meczu Czarnogóra - Anglia od godziny 20:45 na Polsatsport.pl.