Juventus wydał komunikat ws. kontuzji Ronaldo (WIDEO)

Kibice reprezentacji Portugalii zamarli w poniedziałkowy wieczór po tym, jak Cristiano Ronaldo w trakcie sprintu złapał się za udo i poprosił o zmianę. Uraz bez udziału rywala mógł oznaczać dłuższą przerwę w grze, jednak nie jest on poważny. Głos na temat sytuacji zdrowotnej CR7 zabrał Juventus.

Portugalia zremisowała w Lizbonie z Serbią 1:1 i pozostaje bez zwycięstwa w el. Euro 2020. Na domiar złego już w pierwszej połowie boisko z kontuzją opuścił Ronaldo, który od razu po sprincie wiedział, co się stało. Gwiazdor usiadł na murawie, poprosił o pomoc medyczną i zmianę.

Przerwa reprezentacyjna lada moment dobiegnie końca, jednak uraz mógł szczególnie zmartwić kibiców Juventusu. Starą Damę 10 kwietnia czeka starcie z Ajaksem Amsterdam w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Klub wydał jednak oświadczenie, w którym poinformował o tym, że kontuzja 34-latka nie jest szczególnie groźna.

"Cristiano został poddany badaniom, które wykazały, że nabawił się niegroźnego urazu mięśni zginacza prawego uda. Jego stan zdrowia będzie monitorowany, zostanie także poddany kolejnym badaniom" - napisano w komunikacie.

Ronaldo zaraz po meczu przyznał, że zna swoje ciało i nic poważnego się nie stało. - Wrócę za tydzień lub dwa - oznajmił.