Reprezentacja Italii bez większych problemów, zgodnie z planem pokonała na własnym boisku Liechtenstein aż 6:0. Na listę strzelców wpisali się Stefano Sensi, Marco Verratti, Moise Kean, Leonardo Pavoletti, ale najgłośniej po tym spotkaniu mówi się o Quagliarelli, który wykorzystał dwa rzuty karne, ustrzelił dublet w wieku 36 lat i 54 dni i stał się najstarszym strzelcem gola dla swojego kraju.

 

Dotychczas to miano dzierżył Christian Panucci, który z bramki cieszył się na Euro 2008 w starciu z Rumunią, mając 35 wiosen i 62 dni. Na podium znajduje się także Antonio Di Natale (34 lata, 241 dni), a pierwszą piątkę zamykają Fabio Cannavaro (34 lata, 146 dni) oraz Andrea Pirlo (34 lata, 28 dni).

 

 

- To dla mnie piękny wieczór, niesamowity. Dziękuję moim kolegom. Po dwóch golach w pierwszej połowie, w szatni namawiano mnie, żebym spróbował strzelić jeszcze jednego. Nie udało się, ale i tak jestem wdzięczny wszystkim. W kadrze nie grałem od jakiegoś czasu. Powrót, strzelenie gola, dołożenie cegiełki do zwycięstwa drużyny to dla mnie naprawdę radość. Mam 36 lat, ale w ogóle się tak nie czuję. Jestem dobrze przygotowany fizycznie - powiedział sam zainteresowany, cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

 

Swojego podopiecznego chwali rzecz jasna selekcjoner Włochów, Roberto Mancini, który w prosty sposób wyjaśnia dlaczego Quagliarella został powołany do kadry. - Musimy się zakwalifikować na Euro, a do tego potrzebny jest najlepszy strzelec Serie A. W swojej karierze zawsze demonstrował jak należy grać w piłkę - przyznał.

 

O tym, że Quagliarella przeżywa drugą młodość świadczy fakt, że rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze. Napastnik Sampdorii, w której występują także Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński, ma na swoim koncie już 21 trafień w Serie A i o dwa gole wyprzedza Cristiano Ronaldo oraz Krzysztofa Piątka. Były piłkarz Juventusu dotychczas najlepszy dorobek osiągnął w... poprzednim sezonie, w którym zdobył 19 bramek. Powiedzenie "im starszy, tym lepszy" w jego przypadku pasuje idealnie.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

 

Bramki Quagliarelli w meczu z Liechtensteinem w załączonym materiale wideo.