Skomplikowana sytuacja wielkiego talentu! Chelsea wyceniła 18-latka

Piłka nożna
Skomplikowana sytuacja wielkiego talentu! Chelsea wyceniła 18-latka
fot. PAP

Czy Callum Hudson-Odoi odejdzie latem z Chelsea? To będzie z pewnością jedna z najciekawszych sag transferowych zbliżającego się okienka. Według niemieckich mediów, klub z Londynu wycenił 18-latka na 43 miliony funtów.

Chelsea od początku nie była zainteresowana sprzedażą Calluma Hudsona-Odoia. Klub odrzucał kolejne oferty Bayernu Monachium, ryzykując, że za jakiś czas 18-latek będzie mógł odejść za darmo. Kontrakt Anglika wygasa latem 2020 roku, więc zbliżające się letnie okienko transferowe będzie być może ostatnią okazją, by zarobić na nim jakiekolwiek pieniądze.

 

Bawarczycy proponowali już około 40 milionów funtów, ale wtedy Chelsea to nie przekonało. Czy przekona latem? "Bild" donosi, że "The Blues" pozbędą się piłkarza tylko wtedy, jeśli ktoś wyłoży za niego 43 miliony funtów.

 

Nie do końca pokrywa się to z informacjami angielskich mediów. Według nich Chelsea zakomunikowała piłkarzowi, że nie sprzeda go pod żadnym pozorem.

 

Hudson-Odoi uchodzi za jednego z najbardziej utalentowany piłkarzy akademii Chelsea. Niedawno zadebiutował też w reprezentacji Anglii. Co ciekawe, w dwóch meczach kadry rozegrał 110 minut. W Premier League uzbierał do tej pory ledwie 119.

 

Dużą rolę w pozostaniu piłkarza może odegrać zmiana na stanowisku trenerskim w Chelsea. Już od dawna spekuluje się, że Maurizio Sarri zostanie latem zwolniony. Włoch nie jest największym zwolennikiem stawiania na 18-latka.

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze