Minimalne zwycięstwo Cracovii z Górnikiem Zabrze

Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Cracovią Kraków 0:1 w piątkowym meczu piłkarskiej ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów zdobył Airam Cabrera w 19. minucie.

Goście przyjechali do Zabrza po przegranych derbach Krakowa z Wisłą 2:3. Zabrzanie w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe Lecha Poznań 3:0. Miejscowi kibice powitali oklaskami szkoleniowca krakowian Michała Probierza, który w przeszłości był zawodnikiem śląskiej drużyny. Potem na boisku uprzejmości już nie było, bo punktów potrzebowały oba zespoły.

W pierwszej połowie więcej groźnych sytuacji stworzyli gospodarze, ale na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

W 10. minucie sytuację jeden na jeden z krakowskim bramkarzem zmarnował Jesus Jimenez. Skutecznie odpowiedzieli przyjezdni. Podanie Filipa Piszczka, tudzież pasywną postawę zabrzańskiej defensywy wykorzystał z bliska Airam Cabrera. Potem już nacierali zabrzanie i kilka razy byli blisko wyrównania. Najlepszej okazji nie wykorzystał Igor Angulo. Był sam na sam z Michalem Peskovicem, ale po palcach golkipera piłka trafiła w słupek.

Zespół trenera Marcina Brosza drugą część zaczął z widoczną chęcią szybkiego odrobienia straty, tyle że nie przełożyło się to na zagrożenie dla bramki przeciwnika. Dobrze zorganizowana w obronie Cracovia wybijała zabrzan z rytmu i rzadko decydowała się na akcje ofensywne. Gospodarze dwukrotnie cieszyli się z rzutów karnych, ale sędzia – po analizach wideo – zmienił decyzje.

Napór Górnika trwał do końca, jednak zabrzanie nie znaleźli w piątek recepty na defensywę i bramkarza Cracovii.

Górnik Zabrze - Cracovia 0:1 (0:1)

Bramka: Cabrera 19

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Adam Arnarson, Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez (46. Paweł Bochniewicz), Boris Sekulic - Giannis Mystakidis (63. Ishmael Baidoo), Szymon Matuszek (75. Łukasz Wolsztyński), Walerian Gwilia, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Igor Angulo

Cracovia Kraków: Michal Peskovic - Diego Ferraresso, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak - Javier Hernandez (75. Damian Dąbrowski), Milan Dimun, Janusz Gol, Sergiu Hanca - Filip Piszczek (63. Cornel Rapa), Airam Cabrera (90. Sebastian Strózik)

Żółte kartki: Sekulic, Matuszek, Żurkowski, Gwilia - Siplak, Hanca, Gol, Ferraresso