Serie A: Chievo rozbite przez Cagliari. Stępiński i Jaroszyński nie pomogli

Chievo Werona przegrało na własnym obiekcie z Cagliari 0:3 w pierwszym meczu 29. kolejki Serie A. Na boisku od pierwszej minuty oglądaliśmy Pawła Jaroszyńskiego oraz Mariusza Stępińskiego.

Fatalna postawa Chievo powodowała, że piłkarze Cagliari byli faworytami tego spotkania. Klub z Werony nie potrafił wygrać w Serie A od końca grudnia. W 2019 roku udało mu się zdobyć zaledwie 3 punkty. Cagliari potrafiło zaś w ostatnich tygodniach pokonać m.in. Inter Mediolan czy też Fiorentinę.

W pierwszym składzie Chievo mecz rozpoczęli Paweł Jaroszyński oraz Mariusz Stępiński. Piłkarze gości wyszli na prowadzenie już w 16. minucie. W polu karnym najlepiej odnalazł się defensor Cagliari, Fabio Pisacane i otworzył wynik spotkania.

Chievo nie potrafiło się przebić przez defensywę przyjezdnych, a ci z nieco większym spokojem mogli czekać na kolejne sytuacje. Nieco ponad pół godziny po pierwszym gwizdku na listę strzelców wpisał się Joao Pedro. Tuż przed przerwą trzeciego gola dla ekipy z Sardynii strzelił Artur Ionita.

Jaroszyński boisko opuścił kilka minut po przerwie. Chwilę wcześniej za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Fabio Depaoli i wydawało się, że sytuacja Chievo gorsza być już nie mogła. Więcej goli już jednak nie oglądaliśmy. Chievo zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i niechybnie zmierza w kierunku Serie B. Cagliari jest na 13. pozycji.

Chievo - Cagliari 0:3 (0:3)

Bramki: Pisacane 16, Joao Pedro 33, Ionita 43

Chievo: Sorrentino - Depaoli, Andreolli, Barba, Jaroszyński (Bani 53') - Hetemaj, Diousse (Rigoni 76'), Leris - Giaccherini - Meggiorini (Pucciarelli 73'), Stępiński

Cagliari: Cragno - Cacciatore, Ceppitelli, Piscane, Pellegrini - Farago, Cigarini, Ionita (Deiola 81') - Barella - Thereau (Cerri 70'), Joao Pedro (Birsa 80')

Żółte kartki: Leris, Meggiorini, Bani, Giaccherini - Farago, Cerri, Cigarini

Czerwona kartka za dwie żółte: Depaoli