Kolejny klub chce zagrać w PlusLidze!

Siatkówka
Kolejny klub chce zagrać w PlusLidze!
fot. PAP

Do grona zespołów rywalizujących w siatkarskiej PlusLidze chce dołączyć kolejny klub. O złożeniu akcesu na sezon 2019/20 w wydanym oświadczeniu poinformowali działacze MKS Ślepsk Suwałki.

MKS Ślepsk zajął czwarte miejsce w tabeli fazy zasadniczej. W pierwszej rundzie play-off siatkarze z Suwałk pewnie pokonali BBTS Bielsko-Biała (3–0), tracąc w trzech meczach ledwie jednego seta. W półfinałowej batalii mierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki – najlepszą drużyną zasadniczej części rozgrywek. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 1–1. W Tomaszowie Ślepsk najpierw przegrał 0:3, ale w drugim meczu wygrał w trzech partiach. Teraz rywalizacja przenosi się do Suwałk (4–5 kwietnia), gdzie gospodarze staną przed szansą wywalczenia awansu do finału na własnym terenie.

W czwartkowym magazynie #7strefa prezes PLS Paweł Zagumny informował, że akces do PlusLigi zgłosiły wcześniej Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz Stal Nysa.

Oświadczenie klubu MKS Ślepsk Suwałki dotyczące akcesu do PlusLigi:

MKS Ślepsk Suwałki informuje o złożeniu akcesu do PlusLigi na sezon 2019/2020.

Warto również dodać, że regulamin zezwala na złożenie akcesu wszystkim pierwszoligowcom, a w obecnej sytuacji finalistom rozgrywek. Termin składania dokumentów upływa 30 marca 2019 roku.

Każdego roku klub stara się stawiać kolejne kroki naprzód. Planem minimum na sezon 2018/2019 był awans do pierwszej czwórki. Zadanie postawione przed sztabem szkoleniowym zostało wykonane, co sprawiło, że apetyty na końcowy sukces wzrosły. Walka o medale jest dla klubu priorytetem. Dodatkowo, budowa hali widowiskowo-sportowej "Suwałki Arena" pozwoliła realnie spojrzeć na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W dniach 4-5 kwietnia 2019 roku, suwalscy kibice zgromadzeni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, będą mieli okazję zobaczyć siatkówkę na wysokim poziomie. Starcie czołowych drużyn 1. Ligi przyniesie z pewnością mnóstwo sportowych emocji. Klub spodziewa się przyjazdu kibiców gości. Stawką rywalizacji z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki jest awans do finału o Mistrzostwo 1. Ligi. Zapowiada się wielkie, siatkarskie widowisko.

RM, Polsat Sport, slepsksuwalki.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze