Błysk geniuszu Milika już w 2. minucie! Napoli wysoko wygrało z Romą (WIDEO)

W niedzielnym hicie 29. kolejki Serie A SSC Napoli wybrało się na Stadio Olimpico, aby zmierzyć się z walczącą o Ligę Mistrzów Romą. Wicelider calcio koncertowo rozpoczął spotkanie po niesamowitym trafieniu Arkadiusza Milika. Ostatecznie wywiózł z niezwykle trudnego terenu trzy punkty po efektownym zwycięstwie 4:1.

W starciach między tymi zespołami gospodarz zwyciężył po raz ostatni... w 2016 roku. W niedzielnym spotkaniu trudno było wskazać faworyta, a obaj włoscy giganci ostatnio radzili sobie w kratkę. Zarówno zespół Romy, jak i Napoli musiał odnaleźć się w ligowych realiach po przerwie reprezentacyjnej.

Zanim jednak kibice zdążyli wygodnie rozsiąść się w fotelach, cudowną akcję indywidualną zaprezentował Milik. Reprezentant Polski piętą opanował górne podanie Simone Verdiego, a po świetnym pierwszym kontakcie z futbolówką, huknął pod poprzeczkę lepszą lewą nogą. Dla polskiego snajpera było to już szesnaste ligowe trafienie w tym sezonie.

Po mocnym starcie tempo nie było aż tak imponujące, jednak to goście częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Już w 36. minucie Milik mógł podwoić swój strzelecki dorobek, jednak po jego trafieniu sędzia liniowy podniósł do góry chorągiewkę: Polak był na spalonym. Na nieszczęście Napoli bramkę "do szatni" z rzutu karnego zdobył Diego Perotti i spotkanie rozpoczęło się "od początku".

Początek drugiej części gry to jednak znowu popis przyjezdnych. Napoli wyszło na prowadzenie za sprawą Driesa Mertensa, a już pięć minut później do siatki z kilku metrów trafił Verdi. Napoli było blisko kolejnych trafień, a w roli głównej ponownie wystąpił Milik. 24-latek groźnie uderzał z rzutu wolnego, jednak na posterunku był Robin Olsen. Goście dopięli swego w 81. minucie, gdy po sporym zamieszaniu wynik ustalił Amin Younes.

Kilka godzin wcześniej rozpoczęło się spotkanie Parmy z Atalantą, które także miało polski akcent. W 62. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Reca. Bohaterem gości został nie kto inny jak Duvan Zapata. Kolumbijczyk zdobył dwie bramki i pozwolił Atalancie zbliżyć się na trzy punkty do strefy Champions League.

AS Roma – SSC Napoli 1:4 (1:1)

Bramki: Diego Perotti 45+4 – Arkadiusz Milik 2, Dries Mertens 50, Simone Verdi 55, Amin Younes 81

Mecze Serie A są transmitowane w kanałach Eleven Sports.