Cafe Futbol: Nawałka trwał w marazmie

Piłka nożna

Adam Nawałka nie jest już trener Lecha Poznań. Były selekcjoner reprezentacji Polski pożegnał się z posadą po bezbarwnym remisie z Koroną Kielce (0:0). W programie Cafe Futbol eksperci Polsatu Sport wraz z zaproszonym Michałem Listkiewiczem dyskutowali nad słabą dyspozycją „Kolejorza” chwilę przed ogłoszeniem decyzji o zwolnieniu 61-letniego szkoleniowca.

Przyjście trenera Nawałki do Lecha wiązało się z dużymi oczekiwaniami wszystkich zainteresowanych. Były selekcjoner kadry miał odmienić słabo spisujący się zespół z Poznania. Tak się jednak nie stało. Możliwe, że szkoleniowiec nie potrafił znaleźć wspólnych rozwiązań z zarządem. Mateusz Borek zauważył, że obecna filozofia klubu nie sprawdzała się od dłuższego czasu.

- Piotr Rutkowski był przyzwyczajony do ścisłej współpracy z trenerem i narzucania mu kierunku, w którym prowadzony jest klub. Adamowi Nawałce jest ciężko narzucić pewne myślenie. Lech musi zastanowić się nad swoim projektem. Nie powiem, że ci piłkarze są słabi, ale sądzę, że ta układanka nie będzie wspólnie funkcjonować - powiedział Borek.

Były selekcjoner słynął z wynajdowania młodych utalentowanych graczy. Tak też miało być w Lechu, ale nastoletni gracze nie dostawali swoich szans, mimo słabej gry podstawowych graczy. Trener dopatrzył się kilku obiecujących postaci w młodzieżowych drużynach, ale ostatecznie stawiał na bardziej doświadczonych piłkarzy. W Poznaniu wiele osób oczekiwało transferów graczy, którzy współpracowali z Nawałką w reprezentacji, co zauważył w programie Cezary Kowalski.

- Pamiętam, jak dowiedziałem się, że Adam Nawałka podobno znalazł nowego Arkadiusza Milika w Poznaniu. Chodziło o Filipa Marchwińskiego. Miał stawiać na 5-6 młodych piłkarzy. Spodziewałem się, odważnych decyzji, bo i tak te wyniki nie mogłyby dużo gorsze. Jednak wybierał tych samych piłkarzy, którzy od kilku lat nie potrafili nic wygrać z tym klubem. Trener trwał w marazmie – dodał Borek.

- Nawałka nie wziął swoich zawodników. Spodziewałem się, że postawi na swoich sprawdzonych graczy z reprezentacji. Sprowadził za to cały swój sztab za pokaźną sumę. Ta inwestycja dużo kosztowała Lecha Poznań – zauważył Kowalski.

Dyskusja z programu Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie