Dookoła Katalonii: Lopez wygrał wyścig, Majka siódmy

Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez z ekipy Astana wygrał wyścig kolarski Dookoła Katalonii. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął w klasyfikacji generalnej siódme miejsce, a jego kolega z drużyny Włoch Davide Formolo zwyciężył na ostatnim etapie w Barcelonie.

Formolo, który ostatnie 40 km przejechał samotnie, wyprzedził o 51 sekund Hiszpana Enrica Masa (Deceuninck-Quick-Step) oraz o 53 sekundy swojego kolegę klubowego Maximiliana Schachmanna. Dwie sekundy za Niemcem finiszowała grupa faworytów wyścigu, z Lopezem i Majką.

Na ostatnim etapie próbował jeszcze odwrócić losy wyścigu Brytyjczyk Adam Yates (Mitchelton-Scott). Ruszył w pościg za Formolo i przez pewien czas był wirtualnym liderem, ale ostatecznie dojechał do mety w tej samej grupie co Lopez i Majka, kończąc całą rywalizację na drugiej pozycji.

Siódma lokata Majki to wyrównanie najlepszego osiągnięcia polskiego kolarza w Dookoła Katalonii. Na tej samej pozycji uplasował się Przemysław Niemiec w 2013 roku.