Polish Open w badmintonie: Polacy byli gościnni, dali wygrywać innym

Inne
Polish Open w badmintonie: Polacy byli gościnni, dali wygrywać innym
fot. PAP/EPA

Bez sukcesów reprezentantów gospodarzy zakończył się w Częstochowie rozgrywany od czwartku turniej Yonex Polish Open, mający rangę międzynarodowych mistrzostw Polski w badmintonie. W hali „Polonia” wystąpiło ponad 300 zawodniczek i zawodników z 41 państw. Wielką Brytanię reprezentowali osobno, pod własnymi flagami, Anglicy i Szkoci.

W barwach Polski wystąpili medaliści mistrzostw kraju, które odbyły się na początku lutego w Gnieźnie. Żadnemu z zawodników gospodarzy nie udało się awansować chociażby do ćwierćfinału.

 

Najlepsze wrażenie pozostawił męski debel – tegoroczni mistrzowie Polski z Gniezna – Miłosz Bochat i Adam Cwalina (ABRM Warszawa), którzy w pierwszej rundzie pokonali Nikitę Chakimowa i Alieksandra Zinczenkę z Rosji 21:19, 18:21, 21:15. a w drugiej przegrali z późniejszymi triumfatorami Lee Jhe-Huei, Yang Po-Hsuan z Tajwanu 18:21, 14:21.

 

Na drugiej rundzie zakończył swój udział w turnieju także mikst Paweł Śmiłowski (UKS Hubal Białystok), Magdalena Świerczyńska (UKS Baranowo), który najpierw pokonał parę Lin Chun-Yi, Lin Hsiong-Ti z Tajwanu 22:20, 23:21, a potem przegrał z duńskim duetem Lasse Molhede, Sara Lingaard 12:21, 21:19, 13:21.

 

Nie popisali się singliści: Adriana Dziółkę pokonał reprezentujący Irlandię Nhat Nguyen 21:16, 21:13, a Michał Rogalski (obaj UKS Hubal Białystok) przegrał z Artemem Pocztarowem (Ukraina) 13:21, 19:21. Natomiast żeński debel Dominika Chojnacka (KS Chojnik Jelenia Góra), Weronika Górniak (UKSB Milenium Warszawa) przegrał z późniejszymi triumfatorkami – Chisato Hoshi i Aoi Matsudą z Japonii 11:21.9:21, zaś Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów) i Aleksandra Goszczyńska (UKSB Milenium Warszawa) przegrały z jednym z duetów tajwańskich 18:21, 10:21.

 

Pewne wątpliwości może budzić fakt dwukrotnego rozgrywania krajowego czempionatu – raz w obsadzie krajowej, a raz w międzynarodowej, ale wątpliwości te rozwiewa prezes Śląskiego Związku Badmintona Jarosław Ociepa:

 

- To, że turniej Yonex Polish Open tradycyjnie ma rangę międzynarodowych mistrzostw Polski podnosi prestiż tej imprezy, co skłania do przyjazdu więcej klasowych zawodników, a dla naszych badmintonistów jest to okazja do konfrontacji z wyżej notowanymi rywalami.

 

Finały przyniosły wiele emocji, a szczególnie interesujący przebieg miały trwające ponad godzinę pojedynki pań, zarówno w singlu, jak i w deblu, z których zwycięsko wyszły przedstawicielki Azji. Europejczycy dominowali tylko w grze mieszanej, gdzie w finale zmierzyły się pary z Anglii i Francji.

 

Wyniki finałów Yonex Polish Open:

 

gra pojedyncza kobiet

 

Wei Yaxin (Chiny) – Yvonne Li (Niemcy) 21:8, 19:21, 22:20

 

gra pojedyncza mężczyzn

 

Kuniavut Vitidsarn (Tajlandia) – Lakshya Sen (Indie) 21:17, 21:14

 

gra podwójna kobiet

 

Chisato Hoshi, Aoi Matsuda (Japonia) – Alexandra Boeje, Mette Paulsen (Dania) 21:18, 15:21, 21:17

 

gra podwójna mężczyzn

 

Lee Jhe-Huei, Yang Po-Hsuan (Tajwan) – Ben Lane, Sean Vendy (Anglia) 21:19, 21:16

 

gra mieszana


Ben Lane, Jessica Pugh (Anglia) – Thom Gicquel, Delphine Delrue (Francja) 21:17, 21:15

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie