Anglicy wprowadzają zmiany w systemie VAR. Efekty od zaraz

Piłka nożna
Anglicy wprowadzają zmiany w systemie VAR. Efekty od zaraz
fot. PAP

System wideoweryfikacji VAR jest stosowany podczas meczów pucharowych w ramach testów, które mają przygotować arbitrów do korzystania z tej technologii w Premier League. Angielska federacja potrafiła zmodyfikować zasady funkcjonowania VAR-u. Wkrótce kibice na stadionie będą mogli wraz z arbitrem zobaczyć powtórkę kontrowersyjnej sytuacji na telebimie. Zmiany wejdą w życie od półfinałowych meczów Pucharu Anglii na Wembley.

Decyzja podjęta z pomocą technologii VAR będzie pokazywana na telebimach. Następnie zgromadzeni na stadionie kibice zobaczą powtórkę, która tłumaczy werdykt arbitra. Zmiana w przepisach została podjęta, po licznej krytyce ze strony widzów. Fani sądzą, że będąc na trybunach, zachowanie sędziego jest trudne do zrozumienia. Angielska FA zapewnia, że zmiana zasad wideoweryfikacji zapewni przejrzystość całego procesu.

- Puchar Anglii był pierwszymi rozgrywkami w kraju, które korzystały z systemu VAR. Ta decyzja jest naturalnym krokiem w celu ulepszenia naszego systemu - powiedział Andy Ambler członek zarządu FA.

Nowe przepisy VAR zadebiutują podczas meczów Pucharu Anglii na Wembley. W półfinałach zmierzą się Manchester City z Brighton oraz Watford z Wolverhampton.

Po raz pierwszy powtórki decyzji podjętych przez VAR były pokazywane podczas mundialu w Rosji. System wideoweryfikacji zadebiutował w Anglii w styczniu 2018 roku podczas trzeciej rundy Pucharu Anglii.

WYNIK I TERMINARZ PUCHARU ANGLII

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie