Remis w meczu Zagłębia z Górnikiem po golach w końcówce

W meczu 28. kolejki Ekstraklasy, Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 (0:0) z Górnikiem Zabrze. Oba gole padły w końcówce spotkania.

W pierwszych minutach meczu widzowie zgromadzenie na trybunach stadionu w Lubinie obejrzeli dużo walki w środku pola. Żadna z drużyn nie dominowała na boisku, a w grze zawodników obu klubów było dużo niedokładności. Akcje gości często kończył się spalonym; bezskuteczne były też próby zaskoczenia bramkarza "Miedziowych" strzałami z dystansu. W 17. minucie uderzeniem z ostrego kąta Martina Chudego próbował zaskoczyć Bartłomiej Pawłowski, ale bramkarz Górnika bez problemów złapał piłkę.

Pierwsza groźną akcję widzowie obejrzeli w 26. minucie. Po strzale Pawłowskiego piłka wpadła do bramki Górnika. Sędzia jednak uznał, że na spalonym w tej akcji był Jakub Mares. Ostatnie minuty pierwszej połowy przyniosły odważniejsze próby ataku "Miedziowych". Bramce Chudego próbowali zagrozić kolejno Mares i Pawłowski

Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Nieco aktywniejsi byli gospodarze, którzy częściej przeprowadzali ataki na bramkę rywala. "Miedziowi" blisko zdobycia gola byli w 60. minucie, kiedy po kontrze piłka uderzona przez Maresa przeleciała obok słupka bramki Chudego. Chwilę później Filip Starzyński wykonując rzut wolny posłał piłkę tuż nad poprzeczką gości.

Emocje na stadionie w Lubinie rozpoczęły się w ostatnich 15 minutach meczu. Wynik otworzyli goście. Po dośrodkowaniu z zrzutu rożnego piłkę w bramce Zagłębia umieścił Mateusz Matras. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Po niespełna pięciu minutach Chudego pokonał Pawłowski, który otrzymał podanie ze skrzydła od Filipa Jagiełły.

KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Matras (79'), Bartłomiej Pawłowski (83')

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Alan Czerwiński (70' Jakub Tosik), Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Damian Oko - Daniel Dziwniel (82' Dawid Pakulski), Filip Jagiełło, Bartosz Slisz, Bartłomiej Pawłowski, Filip Starzyński - Jakub Mares

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Mateusz Matras, Giannis Mystakidis (64' Kamil Zapolnik), Walerian Gwilia (57' Maciej Ambrosiewicz), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez (89' Adam Orn Arnarson) - Igor Angulo

Żółte kartki: Damian Oko, Daniel Dziwniel - Kamil Zapolnik

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa) Widzów: 3319