Puchar Francji: PSG w finale kosztem klubu Kity. Piękny gol Alvesa

Piłkarze Paris Saint-Germain długo długo nie mogli postawić kropki nad "i" w półfinałowym meczu Pucharu Francji z FC Nantes Waldemara Kity. Wynik otworzył Marco Verratti, a w końcówce swoje trafienia dołożyli również Kylian Mbappe i Dani Alves. Szczególnie pięknego gola strzelił Brazylijczyk, który efektownym lobem w doliczonym czasie gry pokonał Cipriana Tatarusanu.

Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Verratti, który przyjął piłkę tuż przed polem karnym i z dystansu uderzył w kierunku lewego słupka nie dając szans rumuńskiemu bramkarzowi. Na kolejne emocje musieliśmy czekać do 66. minuty, gdy rzutu karnego nie wykorzystał Mbappe. Francuz uderzył w kierunku prawego słupka, ale Tatarusanu wyczuł jego intencje i złapał piłkę.

Dziewiętnaście minut później Mbappe zmazał swoje winy, wykorzystując kolejny rzut karny podyktowany przez sędziego François Letexiera. Mistrz świata wybrał tym razem lewy słupek, a bramkarz "Kanarków" po raz kolejny rzucił się w dobrą stronę, jednak tym razem nie dał rady zatrzymać piłki.

W doliczonym czasie gry kropkę nad "i" postawił Alves, który przyjął futbolówkę z prawej strony pola karnego rywali, po czym finezyjnym lobem posłał ją w kierunku dalszego słupka i ustalił wynik na 3:0.

W finale paryżanie zmierzą się z zespołem Stade Rennais, który wygrał z Olympiquem Lyon 3:2.

Paris Saint-Germain - FC Nantes 3:0 (1:0)
Bramki: Verratti 29, Mbappe 85, Alves 90+2

PSG: Alphonse Areola - Thilo Kehrer, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Moussa Diaby, Marquinhos (45+2' Leonardo Paredes), Marco Verratti, Layvin Kurzawa (77' Dani Alves) - Kylian Mbappe, Eric Maxim Choupo-Mouting (77' Julian Draxler).

FC Nantes: Ciprian Tatarusanu - Edgar Ie, Diego Carlos, Nicolas Pallois - Fabio (86' Anthony Limbombe), Valentin Rongier, Andrei Girotto, Abdoulaye Toure (89' Samuel Moutoussanmy), Lucas Lima - Lucas Evangelista (60' Waris Majeed) - Kalifa Coulibaly.

Żółte kartki: Verratti, Bernat - Coulibaly, Majeed, Fabio, Diego Carlos.

Czerwona kartka: Coulibaly (za dwie żółte)