Decydującego o sukcesie gola strzelił w karnych właśnie Toews, który wcześniej trafił do bramki gości w 17 minucie. Pozostałym łupem bramkowym w drużynie z Wietrznego Miasta popisali się Artiem Anisomow i Patrick Kane. Bramki dla Blues, myślących już raczej o spotkaniach w play off, strzelili Władimir Tarasenko, David Perron i na prawie 39 sekund przed końcową syreną Tyler Bozak, wyrównując stan meczu.

 

Poprzednio Toews popisał się 35 bramkami w sezonie 2008/2009.

 

Kane oprócz gola zaliczył także asystę i ma już w klasyfikacji kanadyjskiej 107 punktów, za 42 gole i 65 asyst, co plasuje go na trzecim miejscu rankingu. Prowadzi Rosjanin Nikita Kuczerow (Tampa Bay Lightning) - 125 (39+86) przed Connorem McDavidem (Edmonton Oilers) - 115 (41+74). Lider rozegrał 90 meczów, McDavid 76, a Kane 79.

 

Wśród najskuteczniejszych strzelców czołową lokatę zajmuje rodak Kuczerowa, Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) mający 51 bramek, który wyprzedza Leona Draisaitla (Edmonton Oilers) oraz Johna Tavaresa (Toronto Maple Leafs) - obaj po 47.

 

Ottawa Senators zwyciężyli w nowojorskiej Madison Square Garden miejscowych Rangers 4:1 odnosząc szóste zwycięstwo w ostatnich dziesięciu meczach. Wygraną goście zawdzięczają w dużej mierze postawie bramkarza Andersa Nilssona, który obronił 27 strzałów. Dobrze zagrał także pierwszoroczniak Brady Tkachuk, popisując się golem i asystą. Autorami pozostałych bramek byli: Bobby Ryan, Zack Smith i Brian Gibbson. Honorowego dla Rangersów strzelił Lias Andersson. Oba zespoły nie zakwalifikowały się do play off.

 

WYNIKI I TABELE NHL