Doświadczony środkowy pomocnik Wisły Płock od przyszłego sezonu miałby zastąpić w ekipie z Łazienkowskiej 3 Domagoja Antolicia. Chorwat najprawdopodobniej pożegna się z warszawskim klubem.

 

Furman seniorską karierę zaczyna w barwach Legii, w której rozegrał 109 meczów, notując 5 trafień i zaliczając 11 asyst. Pochodzący z Szydłowca zawodnik z "Legionistami" jest związany od 2005 roku. Wówczas trafił na Ł3 jako utalentowany junior z Szydłowianki. Z ekipą ze stolicy trzykrotnie świętował zdobycie mistrzostwa kraju oraz czterokrotnie zdobywał z nią Puchar Polski.

 

Zimą 2014 roku trafił do Toulousy, która zapłaciła za niego 2,65 mln euro. Jednak we Francji nie zrobił furory i w ramach wypożyczenia wrócił do Legii. Następnie przeniósł się do Hellas Werona. Jednak w Ligue 1 i w Serie A grał bardzo mało. 5 występów w lidze francuskiej oraz jedno spotkanie rozegrane w lidze włoskiej sprawiły, że musiał zdecydować się na dłuższy powrót do Ekstraklasy.

 

Obecnie niespełna 27-latek związał się latem 2016 roku z Wisłą Płock, w której rozgrywa obecnie swój trzeci sezon. W trwających rozgrywkach "Furmi" wystąpił w 28 meczach w barwach "Nafciarzy", w których strzelił 5 goli oraz zapisał na swoim koncie identyczną liczbę asyst. 2-krotny reprezentant Polski ma ważny kontrakt z płocczanami do końca czerwca 2020 roku. Jednak według serwisu legionisci.com, w umowie Furmana widnieje suma odstępnego, którą Legia ma bez problemu pokryć.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY