Kto w półfinale PlusLigi? "Dyspozycja atakujących będzie kluczowa"

Siatkówka

W najbliższą niedzielę poznamy czwartego półfinalistę PlusLigi. Kto dołączy do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa i Jastrzębskiego Węgla? Na placu boju pozostały Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz Cerrad Czarni Radom. Goście Jerzego Mielewskiego w magazynie #7Strefa przyjrzeli się tej konfrontacji.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw mamy remis 1:1. Oba zespoły wykorzystały atut własnej hali i zdaniem Dariusza Daszkiewicza, podobnie może być również w trzecim spotkaniu.

 

- Myślę, że hala w przypadku obu drużyn to jest duży atut. Do tego w Zawierciu są niesamowici kibice, którzy sprawiają, że siedząc w tej hali niewiele słychać. Minimalnie stawiam na Zawiercie, aczkolwiek oba zespoły są bardzo wyrównane. Dyspozycja dnia może decydować - przyznał doświadczony trener.

 

Zdaniem Wojciecha Włodarczyka, który również był gościem magazynu #7Strefa, o wygranej może zadecydować dyspozycja atakujących.

 

- Staram się śledzić cały sezon PlusLigi na bieżąco, zwłaszcza fazę play-off. Myślę, że mały plusik na stronę Zawiercia, chociaż jak trener wspomniał - dyspozycja dnia i atakujących jest kluczowa. Malinowski rozgrywa świetny sezon, podobnie jak Michał Filip, który jako jeden zawodnik może zadecydować o wyniku całego meczu - rzekł siatkarz Castellana Grotte.

 

W dobrej dyspozycji znajduje się Tomasz Fornal. O przyjmującym Cerrad Czarnych wypowiedział się Łukasz Kadziewicz.

 

- Dużo słyszę o tym młodym zawodniku. Po trzech latach opowiadania historii jak to idzie nowe w PlusLidze, wreszcie doczekałem się dobrego spotkania w wykonaniu tego młodego zawodnika. Robert Prygiel na moją sugestię w studio, że czekam na dobrą siatkówkę radomian z mocnym przeciwnikiem, odpowiedział "poczekaj do fazy play-off". Wtedy się uśmiechnąłem, ale wiem, że celował jako trener z tą formą i ona przyszła. Odwołam się do trenera Wojciecha Drzyzgi. Z tych młodych zawodników najwyższy czas zdjąć tę ochronkę - zaznaczył ekspert Polsatu Sport.

 

Spotkanie Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom w niedzielę o godz. 17:30 w Polsacie Sport.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze