Wieczór sensacji we Włoszech! Porażki Perugii i Trentino w ćwierćfinałach

Takich rozstrzygnięć niedzielnych spotkań Serie A1 chyba nikt się nie spodziewał. Drużyna Itas Trentino sensacyjnie przegrała rewanżowe starcie półfinałowe z Padwą 0:3, a Sir Safety Conad Perugia uległa 2:3 na wyjeździe siatkarzom z Monzy. Jedynie siatkarze Cucine Lube Civitanova wytrzymali presję bycia faworytem i pokonali 3:1 ekipę z Werony.

Siatkarze z Trydentu z pewnością nie spodziewali się takiego rozstrzygnięcia meczu w Padwie. Podopieczni Angelo Lorenzettiego po gładko wygranym pierwszym meczu nastawiali się na to, że postawią w rewanżu kropkę nad "i". Tak się jednak nie stało.

Kioene Padwa to ekipa, która po fazie zasadniczej zajmowała siódme miejsce. Trentino miało na koncie o 26 punktów więcej, więc wydawało się, że to murowany faworyt tej rywalizacji. Niżej notowany zespół zagrał bardzo ambitnie i dał gwiazdorskiej ekipie przyjezdnych do zrozumienia, że nie zamierza oddać meczu bez walki. Po bardzo wyrównanych trzech setach dopiął swego i przedłużył losy rywalizacji.

Kioene Padwa - Itas Trentino 3:0 (25:22, 26:24, 25:22)

Podobna sytuacja miała miejsce w Monzy. Sir Safety Conad Perugia z Wilfredo Leonem na czele była zdecydowanym faworytem. Udowodniła to w pierwszym starciu wygrywając gładko 3:0.

Już pierwszy set rewanżu pokazał, że sytuacja nie jest jednak tak oczywista. Gospodarze wygrali wysoko 25:17. Druga odsłona była o wiele bardziej wyrównana i zakończyła się zwycięstwem gości, ale dopiero na przewagi 27:25. Po czterech setach kibice nadal nie znali odpowiedzi, czy Perugia zamelduje się w czwórce, czy Monza przedłuży losy tej rywalizacji. Dopiero po tie-breaku sensacja stała się faktem. Podobnie, jak Trentino, Perugia będzie musiała stoczyć jeszcze jeden bój, by marzyć o awansie do dalszego etapu rozgrywek.

Vero Volley Monza - Sir Safety Conad Perugia 3:2 (25:17, 25:27, 25:20, 22:25, 15:12)

Jedynie ekipa Cucine Lube Civitanova uniosła ciężar bycia faworytem. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego w czterch setach rozprawili się z Calzedonią Werona i zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

Calzedonia Werona - Cucine Lube Civitanova 1:3 (20:25, 23:25, 25:21, 17:25)

Miejsce w półfinale ma już zapewnione Azimut Leo Shoes Modena. Rywalem drużyny Bartosza Bednorza będzie zwycięzca rywalizacji Sir Safety Conad Perugia - Vero Volley Monza.