Drużyna Wołosz w finale Ligi Mistrzyń!

Siatkarki Fenerbahce Stambuł przegrały z Imoco Volley Conegliano 0:3 w drugim meczu półfinału Ligi Mistrzyń. Włoski klub, którego barwy reprezentuje rozgrywająca reprezentacji Polski Joanna Wołosz, wygrał również pierwsze starcie i awansował do finału.

Drużyna Wołosz w pierwszym meczu ograła Fenerbahce u siebie 3:0 (25:21, 25:23, 26:24), a w drugim spotkaniu zdołała powtórzyć ten wynik. Znów najwięcej emocji przyniósł set numer trzy, zakończony wynikiem 26:28.

Najwięcej punktów: Samantha Bricio (15), Melissa Vargas Abreu (14) – Fenerbahce; Samanta Fabris (17), Anna Danesi (12) – Imoco Volley. Wołosz zdobyła dla zwyciężczyń 4 punkty (2 atak + 2 blok).

Wołosz w finale Ligi Mistrzyń zagra po raz drugi w karierze. W 2015 roku w Szczecinie, występując w barwach Unendo Yamamay Busto Arsizio, przegrała z Eczascibasi VitrA Stambuł 0:3. Rozgrywająca w tym sezonie powróci po roku przerwy do reprezentacji Polski.

W drugiej włosko-tureckiej parze półfinałowej rywalizują ekipy VakifBank Stambuł i Igor Gorgonzola Novara. W pierwszym meczu drużyna z Italii wygrała na wyjeździe 3:0.

Półfinały Ligi Mistrzyń siatkarek:

2019-04-02: Imoco Volley Conegliano – Fenerbahce Opet Stambuł 3:0 (25:21, 25:23, 26:24)

2019-04-09: Fenerbahce Opet Stambuł – Imoco Volley Conegliano 0:3 (18:25, 22:25, 26:28)

2019-04-04: VakifBank Stambuł – Igor Gorgonzola Novara 0:3 (17:25, 25:27, 15:25)

2019-04-10: Igor Gorgonzola Novara – VakifBank Stambuł (środa, godzina 20.30)