Liga Europy: Cios w końcówce meczu! Slavia przegrała z Chelsea

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy Slavia Praga przegrała z Chelsea 0:1. Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 86. minucie Marcos Alonso. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 18 kwietnia w Londynie.

Piłkarze Slavii podeszli bez kompleksów do starcia z faworyzowanym przeciwnikiem. Grali bardziej pomysłowo i przeważali w pierwszej połowie, choć ich zabiegi nie przyniosły większego zagrożenia pod bramką gości. Piłkarze Chelsea dali rywalom pograć, ale też nie popełniali większych błędów w defensywie.

Co ciekawe, mimo przewagi gospodarzy, to The Blues stworzyli najgroźniejszą sytuację w tej części gry. W 25. minucie z linii pola karnego strzelił Willian, a piłka po jego strzale obiła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Ondreja Kolara.

Po przerwie piłkarze Chelsea ruszyli na bramkę rywali z większym animuszem. W 47. minucie bramkarz Slavii popisał się refleksem po dośrodkowaniu Williana i interwencji obrońcy. W 60. minucie Kolar popisał się kapitalnym refleksem po strzale Antonio Ruedigera, a niedługo potem szarżę w pole karne Willian zakończył
niecelnym strzałem.

Gospodarze zagrozili rywalom w 69. minucie. Traore ruszył na bramkę gości, mocno uderzył zza pola karnego, ale Kepa Arrizabalaga był na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny. W 80. minucie bramkarz Chelsea znów popisał się refleksem, tym razem po strzale Jan Borila.

Gdy w Pradze szykowano się już na niespodziankę, w 86. minucie padła bramka dla gości. Willian wrzucił piłkę z prawej strony, a Marcos Alonso wyskoczył zza pleców rywali i strzałem głową posłał ją do siatki.

Slavia Praga – Chelsea 0:1 (0:0)
Bramka: Alonso 86

Slavia: Ondrej Kolar – Vladimir Coufal, Michael Ngadeu-Ngadjui, Simon Deli, Jan Boril, Ibrahim Traore, Alex Kral, Lukas Masopust (74. Josef Husbauer), Petr Sevcik, Miroslav Stoch (64. Jaromir Zmrhal), Peter Olayinka (82. Mick van Buren)

Chelsea: Kepa Arrizabalaga – Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Antonio Ruediger, Marcos Alonso, Ross Barkley (75. Ruben Loftus-Cheek), Jorginho, Mateo Kovacic (68. N'Golo Kante), Pedro Rodriguez (59. Eden Hazard), Olivier Giroud, Willian

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.