Liga Europy: Fatalne pudło Zielińskiego! "Mogłem zrobić to inaczej" (WIDEO)

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy Arsenal pokonał 2:0 drużynę Napoli. „Kanonierzy”, którzy byli zdecydowanie lepsi od rywali, zyskali wartościową zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem we Włoszech. Podopieczni Carlo Ancelottiego mieli jednak swoje okazje, aby zmniejszyć rozmiary porażki. Jedną z nich zmarnował Piotr Zieliński. Czy jego niewykorzystana okazja może zadecydować o losach dwumeczu?

Arsenal przeważał od pierwszych minut. Był drużyną zdecydowanie lepszą i tylko wysoka nieskuteczność „The Gunners” spowodowała, że Napoli wciąż jest w grze o półfinał Ligi Europy. Goście mogli nawet zmniejszyć rozmiary porażki, ale w kluczowym momencie meczu Zieliński spudłował z najbliższej odległości.

W 72. minucie Lorenzo Insigne wymknął się spod kontroli obrońców Arsenalu. Włoch pognał prawą stroną i zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego sam na sam Zielińskiego. Wbiegający w tempo Polak spudłował z bliskiej odległości, przenosząc piłkę nad poprzeczką. 24-letni pomocnik mógł przywrócić Napoli do gry, ale nie wykorzystał bardzo dobrego podania. Gdyby dobrze trafił w piłkę, Petr Cech byłby bez szans.

- Być może mogłem to wykończyć drugą nogą, ale po fakcie nic już nie zmienię - komentował zmarnowaną okazję Zieliński tuż po zakończeniu spotkania.

W rewanżu Napoli będzie musiało odrobić dwubramkową stratę, by wciąż liczyć się w grze o europejskie trofeum. Z taką grą będzie im niewątpliwie trudno o korzystny rezultat, jednak na Stadio San Paolo powinni być zupełnie inną drużyną. Szczególnie że w tym sezonie Arsenal nie radzi sobie na wyjazdach. Pytanie tylko, czy tym razem Ancelotti postawi na polski duet od pierwszych minut?

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.