Emery: W rewanżu Napoli będzie groźniejsze

- Po najbliższym meczu w Premier League skupiamy się na rewanżu. Może być nam bardzo ciężko wygrać na tak trudnym terenie, jakim jest stadion w Neapolu. Wiem, że Napoli przy wsparciu swoich kibiców jest o wiele groźniejsze. Musimy zachować koncentrację i konsekwentnie grać w naszym stylu, wtedy uda nam się przejść do półfinału - powiedział po wygranej z Napoli (2:0) menedżer Arsenalu Unai Emery.

Bożydar Iwanow: Gratuluję zwycięstwa, a szczególnie dobrej gry w pierwszej połowie. Czy planem minimum było zwycięstwo 2:0?

Unai Emery: Dobry wieczór. Zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej kontrolowaliśmy spotkanie, mieliśmy duże posiadanie piłki, graliśmy szeroko, robiąc miejsce naszym zawodnikom do strzelania goli. Nie pozwoliliśmy rywalom na stworzenie groźnej akcji, jedynie tuż przed przerwą mieli jedną sytuację. Zdobyliśmy dwie bramki. Sądzę, że do pełni szczęścia powinniśmy zdobyć jeszcze jedną, ale to dobry wynik. Druga połowa była zupełnie inna, ponieważ Napoli skupiło się na pressingu. To wymagało od nas większej koncentracji w defensywie, ponieważ musieliśmy szybko przechodzić z ataku do obrony. Mieliśmy również trzy dogodne szanse na strzelenie, ale ich bramkarz dobrze bronił. Myślę, że 2:0 to uczciwy rezultat, patrząc na przebieg meczu.

To był bardzo dobry mecz ze strony pomocników Arsenalu Aarona Ramseya oraz Lucasa Torreiry. Zapewne kibice spodziewali się bramek napastników, ale w zespole "The Gunners" każdy może wpisać się na listę strzelców.

Tak, ale cały nasz zespół był zaangażowany w kreowanie akcji. Zawsze wymagam tego od moich graczy, musimy wyjść na najbliższe spotkania z Watford i Napoli i zagrać w identyczny sposób. To był pojedynek, który kosztował nas wiele sił. Sądzę, że piłkarze mogą czuć zmęczenie. Zawodnicy, którzy dziś nie zagrali, mogą się przydać w ligowym spotkaniu w poniedziałek. Po najbliższym meczu w Premier League skupiamy się na rewanżu. Może być nam bardzo ciężko wygrać na tak trudnym terenie, jakim jest stadion w Neapolu. Wiem, że Napoli przy wsparciu swoich kibiców jest o wiele groźniejsze. Musimy zachować koncentrację i konsekwentnie grać w naszym stylu, wtedy uda nam się przejść do półfinału.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.