W poprzedniej kolejce obydwie drużyny zanotowały zwycięstwa. Drużyna z Jastrzębia pokonała na wyjeździe Garbarnię Kraków 1:0, natomiast Mielczanie zagrali jedno z najlepszych spotkań tego sezonu, sensacyjnie pokonując lidera rozgrywek Raków Częstochowa (2:1). Wygrana z tak mocnym rywalem z pewnością doda skrzydeł podopiecznym Artura Skowronka na kluczową fazę sezonu.

Na stadionie przy ulicy Harcerskiej dojdzie do ciekawego pojedynku braci. W zespole gospodarzy występuje Maciej Spychała, natomiast w drużynie z Mielca podstawowym obrońcą jest Mateusz. W krótkim materiale wideo zapowiadającym spotkanie panowie telefonują do siebie. Z krótkiej rozmowy możemy się dowiedzieć, że przegrany tego bratobójczego pojedynku stawia rywalowi kolację.

Oba zespoły mierzyły się już w tym sezonie. 22 września 2018 roku w Mielcu padł bezbramkowy remis. Tym razem taki wynik nikogo nie zadowoli. GKS chce przypieczętować utrzymanie w lidze, by móc spokojnie podejść do nadchodzących spotkań. Obecnie mają jedenaście punktów przewagi nad strefą spadkową i do zrealizowania założonego celu brakuje im niewiele. Z kolei Stal wciąż goni wicelidera z Łodzi, który stracił punkty w ubiegłej kolejce. Różnica między trzecią drużyną a wiceliderem to tylko cztery oczka.

Czy Stal przybliży się do upragnionego celu, jakim jest powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej? Przekonamy się w piątkowy wieczór.

Transmisja spotkania GKS Jastrzębie - Stal Mielec od godziny 20.30 w Polsacie Sport.