ME w klasie RS:X: Dziarnowska spadła, Klepacka i Myszka awansowali

Inne
ME w klasie RS:X: Dziarnowska spadła, Klepacka i Myszka awansowali
fot. PAP/EPA

Maja Dziarnowska po piątkowej rywalizacji spadła z drugiej na szóstą pozycję w klasyfikacji odbywających się na Majorce mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie RS:X. Oprócz niej w sobotnich wyścigach medalowych wystąpią Zofia Klepacka i Piotr Myszka, którzy poprawili swoje pozycje w klasyfikacji generalnej.

Czwartego dnia zmagań odbyły się wszystkie zaplanowane na ten dzień wyścigi mimo słabego wiatru. Dziarnowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) zajęła 17., 25. oraz 30. miejsce i spadła na szóstą pozycję. Z kolei broniąca tytułu Klepacka (Legia Warszawa) mijała linię mety szósta, 12. oraz 13., przesuwając się z lokaty 18. na 10. Prowadzenie w całych zawodach utrzymała brązowa medalistka zeszłorocznych mistrzostw świata Chinka Yunxiu Lu.

 

W rywalizacji mężczyzn z ósmej na szóstą pozycję awansował Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), po tym jak przypływał trzeci, piąty oraz 27.

 

W sobotę odbędzie się po jednym, podwójnie punktowanym wyścigu medalowym dla najlepszych dziesięciu zawodników klasyfikacji generalnej w każdej flocie oraz po jednym wyścigu normalnym dla zawodników z miejsc powyżej dziesiątego.

 

Regaty rozgrywane są w formule otwartej, dzięki czemu na ich starcie pojawili się deskarze z sześciu kontynentów. Wyniki zawodników spoza Starego Kontynentu nie są jednak zaliczane do klasyfikacji mistrzostw Europy.

 

Te mistrzostwa są dla polskich deskarzy pierwszą indywidualną olimpijską eliminacją Tokio 2020. Do tych kwalifikacji zaliczane będą także rezultaty dwóch najbliższych mistrzostw świata, które zaplanowano pod koniec września na włoskim jeziorze Garda oraz w lutym w Auckland w Nowej Zelandii. Medaliści regat na Majorce wyłonieni zostaną w sobotę.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie