Prezes Grot Budowlanych: Celem jest złoto

Siatkówka

– Musimy szybko zejść na ziemię, bo naszym celem jest złoty medal – powiedział prezes siatkarek Grot Budowlanych Marcin Chudzik. Łodzianki w półfinale rozgrywek wyeliminowały w sobotę Chemika Police, który po tytuł sięgał w pięciu minionych sezonach. Siatkarki Budowlanych w obu półfinałowych meczach były wyraźnie lepsze od uznawanych za faworytki tej rywalizacji obrończyń tytułu. W Policach podopieczne Błażeja Krzyształowicza zwyciężyły 3:0, a w sobotnim rewanżu w Łodzi triumfowały 3:1.

– Duże brawa, bo to nasz bardzo duży sukces. Chemik wydawał się najsilniejszym zespołem ligi, wygrał sezon zasadniczy, Puchar Polski, a jednak to my zagramy w finale. Wyniki obu konfrontacji pokazują, że nasz awans był w pełni zasłużony. Na razie idziemy świętować to zwycięstwo, ale od poniedziałku wracamy do pracy. Trzeba studzić emocje, bo to był pierwszy krok do celu – podkreślił Chudzik.
 
Dodał, że jest nim mistrzowski tytuł, ponieważ - jak przyznał - złotego medalu brakuje w klubowej gablocie z trofeami. – Mamy już srebro i brąz, a teraz celujemy w najwyższe laury. Dlatego po wyeliminowaniu Chemika musimy szybko zejść na ziemię – tłumaczył szef klubu z Łodzi.
 
Trener Budowlanych Błażej Krzyształowicz ocenił, że w rywalizacji z Chemikiem jego zespół rozegrał mecze zbliżone do ideału. W jego opinii kluczem do znalezienia się w finale była cierpliwość i odpowiedzialność w grze jego podopiecznych.
 
– Chemik cały czas szukał swojego nastawienia, ale brakowało mu jakości w ataku. Konsekwencja, cierpliwość i pewność były po naszej stronie. Dużo ustawiła też nasza dobra zagrywka. Graliśmy bardzo odpowiedzialnie i agresywnie w obronie oraz inteligentnie i cierpliwie w ataku – wskazał szkoleniowiec.
 
Krzyształowicz dodał, że po wyeliminowaniu głównego faworyta rozgrywek najważniejsze będzie zachowanie zimnej krwi i pokory. – Nie możemy teraz patrzeć buńczucznie na finałowego rywala, ktokolwiek nim będzie. Przemotywowanie możliwym do osiągnięcia sukcesem zabija, dlatego bardziej musimy myśleć o rozegraniu bardzo dobrych spotkań – tłumaczył opiekun łódzkich siatkarek.
 
Przyjmująca Chemika Martyna Grajber przyznała, że cele klubu z Polic były zupełnie inne niż walka o brązowy medal. – Nie rozumiem naszej postawy i wszyscy musimy wyciągnąć wnioski z tych dwóch meczów. Walka o brąz nie będzie dla nas żadnym pocieszeniem. To jest przegrany sezon Chemika. Nic nie otrze łez – mówiła 24-letnia reprezentantka Polski.
 
W drugim półfinale ŁKS Commercecon Łódź rywalizuje z Developresem SkyRes Rzeszów. Przed tygodniem w Rzeszowie zwyciężył ŁKS 3:2. Rewanż w Łodzi w niedzielę (godz. 14.45).
 

Terminarz i plan transmisji półfinałów LSK:

 

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 2–0

 

2019-04-06: Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 16:25, 14:25)
2019-04-13: Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:12).

 

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 1–0

 

2019-04-07: Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (18:25, 12:25, 25:14, 25:15, 9:15)
2019-04-14: ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-04-18: Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź (ewentualnie, czwartek, godzina 20.30).

 

WYNIKI I TERMINARZ LSK

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie