13. kolejny tytuł dla Olympique Lyon

Piłka nożna
13. kolejny tytuł dla Olympique Lyon
fot. PSG

"Różnica klas" - pisze niedzielny L’Equipe po tym, jak piłkarki Lyonu zdecydowanie pokonały zespół znad Sekwany. Gdyby nie wielki mecz w bramce PSG Katarzyny Kiedrzynek, wynik mógłby być jeszcze wyższy, komentuje paryski dziennik sportowy.

Data 13. kwietnia okazała się być więc szczęśliwa dla piłkarek znad Rodanu - zdobyły swój kolejny, już trzynasty tytuł mistrzyń Francji. Na pierwszy rzut oka widać było wyraźną różnicę klas pomiędzy tymi drużynami. Kiedrzynek za swój występ dostała notę 6 w skali 1/10 i była najlepsza w paryskim zespole.

 

W defensywie PSG ewidentnie brakowało innej z Polek grających w tej drużynie, Pauliny Dudek. Komentatorzy telewizyjni podkreślali, że brak lewonożnej piłkarki negatywnie wpłynął na grę zespołu. Przypomnijmy, ze Dudek nie tylko świetnie radzi sobie w obronie, ale strzela też bramki - nawet w Lidze Mistrzyń. 

 

Olympique Lyon potwierdził tym samym, że nie ma sobie równych. Kapitan zespołu znad Rodanu Wendie Renard strzeliła swoją setną bramkę i zdobyła już trzynasty tytuł mistrzowski. Oprócz niej łupem bramkowym podzieliły się kolejno Hegerberg, Le Sommer, Marozsan i Van de Sanden.

 

Warto dodać, że na Groupama Stadium padł nowy rekord frekwencji w kobiecej lidze. Na trybunach zasiadło dokładnie 25 907 widzów. 

 

Drugie miejsce w tabeli gwarantuje PSG udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Cieszy więc fakt, że obie reprezentantki Polski ponownie zagrają w najważniejszej imprezie na kontynencie.

Tadeusz Fogiel z Paryża, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie