EBL: Niespodzianka w Gdyni! King Szczecin lepszy od Arki

King zatrzymał serię zwycięstw drużyny z Gdyni w Energa Basket Lidze! Szczecinianie w niedzielę pokonali Arkę 81:72.

Paweł Kikowski świetnie radził sobie na początku spotkania i to dzięki niemu King prowadził 8:2. Gdynianie krok po kroku odrabiali straty, a trójka Josha Bostica dała im małą przewagę. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale dzięki kolejnemu trafieniu Amerykanina (zanotował 13 punktów w pierwszej kwarcie) po 10 minutach było 18:14. Straty w drugiej kwarcie odrabiał Dominik Wilczek, ale szczecinianie budowali przewagę przede wszystkim dzięki świetnej grze w defensywie. Do tego dochodziły akcje 2+1 Martynasa Sajusa i Taurasa Jogeli, a po pierwszej połowie ekipa trenera Łukasza Bieli wygrywała 38:27.

W trzeciej kwarcie Kingowi bardzo długo udawało się utrzymywać sporą przewagę, bo ważne rzuty trafiali Tauras Jogela i Paweł Kikowski. Mimo niezłych fragmentów Arki - szczególnie w kontrach - gospodarze nie potrafili efektywnie odrobić strat. Dodatkowo, dobrze swoje momenty na parkiecie wykorzystywał Chaz Williams, a po 30 minutach było 57:46. James Florence w kolejnej części meczu rozpoczął “przejmowanie” tego starcia i odrabianie strat. Brakowało mu jednak wsparcia od innych zawodników, a dodatkowo koszykarze ze Szczecina byli skuteczni na linii rzutów wolnych. Goście ciągle zachowywali przewagę w ostatnich minutach i ostatecznie wygrali 81:72.

Po 16 punktów dla Kinga zanotowali Martynas Sajus i Paweł Kikowski. W Arce wyróżniał się Josh Bostic, który rzucił 21 punktów.

Arka Gdynia – King Szczecin 72:81 (18:14, 9:24, 19:19, 26:24)

Arka Gdynia: Joshua Bostic 21, James Florence 19, Deividas Dulkys 11, Krzysztof Szubarga 7, Adam Łapeta 5, Robert Upshaw 4, Bartłomiej Wołoszyn 3, Marcus Ginyard 2, Dariusz Wyka 0, Marcel Ponitka 0, Jakub Garbacz 0

King Szczecin: Paweł Kikowski 16, Martynas Sajus 16, Tauras Jogela 12, Jakub Schenk 11, Justin Watts 6, Martynas Paliukenas 6, Chaz Williams 5, Dominik Wilczek 5, Mateusz Bartosz 4, Łukasz Diduszko 0