Najważniejsze trofeum norweskiego futbolu zaginęło bez śladu

Piłka nożna
Najważniejsze trofeum norweskiego futbolu zaginęło bez śladu
fot. PAP

Działacze międzynarodowej federacji piłkarskiej FIFA, przebywający w ten weekend w Oslo, ze zdziwieniem przyjęli wiadomość, że puchar zdobyty przez Norwegię za mistrzostwo świata w piłce nożnej kobiet w 1995 roku, który miał być im uroczyście zaprezentowany, zaginął bez śladu.

Kobiecy mundial w 1995 roku rozgrywany był w Szwecji. Norweżki pokonały w finale Niemki 2:0 i triumfalnie przywiozły puchar FIFA do Oslo. Jest to jedyne międzynarodowe osiągniecie Norwegii w powojennej historii futbolu.

 

W piątek działacze FIFA przywieźli na czas weekendu do Oslo puchar tegorocznych MŚ, które rozegrane zostaną we Francji w dniach 7 czerwca - 7 lipca. Jest on prezentowany kolejno w każdym z 24 krajów uczestników.

 

Działacze norweskiej federacji piłkarskiej NFF chcieli pokazać przedstawicielom FIFA swoje zdobyte przed 24 laty trofeum, lecz okazało się, że nie mogą go znaleźć.

 

- Przeszukaliśmy dokładnie wszystkie magazyny NFF, lecz pucharu nie ma. Jest to skandal i możemy mieć tylko nadzieję, że znajduje się gdzieś w naszych lokalach, a nie w prywatnym mieszkaniu - powiedziała Lise Klaveness, była reprezentantka kraju, a od jesieni dyrektor sportowy w NFF.

 

- Mam nadzieję, że go jednak odnajdziecie, ponieważ sytuacja jest nieco niepoważna. Jest to w końcu bardzo ważna nagroda - powiedziała dyrektor turniejów kobiecych w FIFA Sara Booth.

 

Obecna podczas prezentacji pucharu FIFA 2019 norweska piłkarka Guru Reiten dodała, że jest to skandal, który po raz kolejny pokazuje jak traktowany jest futbol kobiecy.

 

- Zgubienie takiej nagrody w męskiej piłce nożnej nie jest raczej możliwe. Teraz pozostaje nam tylko zdobyć ten puchar po raz drugi - powiedziała.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze