Piękny gol Milika po asyście Zielińskiego. Napoli w końcu wygrało (WIDEO)

Arkadiusz Milik po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Polski snajper kapitalnie uderzył z dystansu w meczu z Chievo Werona. Asystę zaliczył Piotr Zieliński. Napoli wygrało 3:1.

Ostatnie dni nie są najlepsze dla Napoli. Porażka z Empoli (1:2) oraz remis z Genoą (1:1) był ostrzeżeniem dla Carlo Ancelottiego, który nawet w rozmowach z mediami zwracał uwagę na rozkojarzenie piłkarzy. Wpadki w Serie A można jednak było wybaczyć. Strata do Juventusu wynosiła aż 20 punktów!

Znacznie gorsza była porażka z Arsenalem (0:2) w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Europy. Włosi zagrali poniżej oczekiwań i mogą mówić o szczęściu, że "Kanonierzy" strzelili tylko dwa gole. Dodatkowo fantastyczną okazję zmarnował Zieliński.

Polski pomocnik miał swoją szansę w niedzielnym meczu z Chievo w ramach 32. kolejki Serie A, ale uderzył wysoko nad bramką. Napoli nie zachwycało, w pierwszej połowie oddało jeden celny strzał, który zamienił się w bramkę. Kalidou Koulibaly wykorzystał dośrodkowanie Driesa Mertensa z rzutu rożnego.

Po przerwie do siatki trafił Milik. Po otrzymaniu podania od Zielińskiego huknął nie do obrony zza pola karnego. To jego 17. bramka w Serie A w tym sezonie.

Napoli ostatecznie wygrało 3:1. Na listę strzelców najpierw po raz drugi wpisał się Koulibaly, a honor gospodarzy uratował Bostjan Cesar.

Na boisku od pierwszej minuty oglądaliśmy trzech Polaków: Mariusza Stępińskiego, Zielińskiego oraz Milika. Piłkarze Napoli zagrali pełne spotkanie. Stępiński zszedł z boiska w 80. minucie. Poza kadrą znalazł się kontuzjowany Paweł Jaroszyński.

Dzięki tej wygranej Napoli zachowało matematyczne szanse na mistrzostwo Włoch. Na sześć kolejek przed końcem sezonu Chievo Werona musi się pogodzić ze spadkiem z Serie A.

Chievo Werona - SSC Napoli 1:3 (0:1)

Bramka: Cesar 90 - Koulibaly 15, 81, Milik 64

Chievo: Stefano Sorrentino - Fabio Depaoli, Bostjan Cesar, Marco Andreolli, Federico Barba - Perparim Hetemaj, Assane Diousse, Emanuele Giaccherini - Emanuel Vignato (67. Medhi Leris) - Mariusz Stępiński (80. Sofiane Kiyine), Riccardo Meggiorini (74. Sergej Grubac)

Napoli: David Ospina - Elseid Hysaj, Vlad Chiriches, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam - Jose Callejon (81. Simone Verdi), Fabian Ruiz (73. Amin Younes), Piotr Zieliński, Lorenzo Insigne (67. Allan) - Dries Mertens, Arkadiusz Milik